zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Kaczyński: To najpoważniejszy kryzys w Polsce po 1989 r., to wojna hybrydowa

20:52, 07.10.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

– Sądzę, że to jest najpoważniejszy kryzys, z jakim ma do czynienia Polska po 1989 r.; to jest po prostu wojna hybrydowa – powiedział wicepremier Jarosław Kaczyński, odnosząc się do kryzysu na granicy polsko-białoruskiej.


Podziel się:   Więcej

– Sądzę, że to jest w tej w chwili, tak generalnie, najpoważniejszy kryzys, z jakim ma do czynienia Polska po 1989 roku; to jest po prostu wojna hybrydowa – powiedział wicepremier ds. spraw bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński w czwartek na konferencji prasowej, pytany o trwający kryzys na granicy polsko-białoruskiej i wprowadzony w związku z nim stan wyjątkowy w pasie przy granicy.

Kaczyński zaznaczył, „nie pierwszy raz użyto do tego osób, które chcą zmienić miejsce zamieszkania”.

Ocenił, że migrujący, „którzy mogą potrzebne sumy zapłacić, to nie są w tamtych warunkach ludzie biedni”.

– Są ofiarą wielkiego oszustwa, wielkiej manipulacji. Z tego powodu można im współczuć, ale nie możemy nie reagować, nie bronić się przed operacją, która gdyby udała się Łukaszence i Putinowi, to by doprowadziła do kryzysu nie w skali polskiej, ale w skali europejskiej, a o to tym panom właśnie chodzi – podkreślił.

– My wykonujemy zobowiązania międzynarodowe i humanitarne; postępujemy tak, jak trzeba, i będziemy postępowali tak, jak trzeba – oświadczył.


Kaczyński: Nie ma żadnego naporu ze strony uchodźców, na granicę przywożeni są migranci ekonomiczni
 
 
 
...
 
Pytany, czy strona polska prowadzi jakieś rozmowy z Białorusią bądź Rosją, Kaczyński odparł, że nie wie nic o takich rozmowach.

Gdyby im się udawało, to pewnie w pewnym momencie próbowaliby doprowadzić do takich rozmów - chodzi o to, żeby sankcje zostały uchylone, żeby władze Białorusi zostały legitymizowane w skali międzynarodowej, krótko mówiąc - by uzyskać liczne korzyści. W tej chwili nikt takich rozmów nie podejmuje, i my też nie mamy zamiaru takich rozmów prowadzić, mamy zamiar się twardo bronić, bo to jedyna metoda, która może być skuteczna w tej sytuacji - powiedział Kaczyński.

– Nasza diagnoza, mówię o diagnozie, jaką stawiało PiS w 2015 r., okazała się diagnozą całkowicie słuszną i dziś została podzielona przez Unie Europejską – dodał.


Kaczyński: Jeżeli ktoś chce współpracować z Łukaszenką w jego operacjach – to jest to działalność antypolska
Od 2 września w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy.

Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. 30 września Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni.


Kaczyński: Polskie służby postępują zgodnie z prawem i zasadami moralnymi

Kalendarz transmisji

Styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
23-01-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych