zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Karczewski: Pozwy sądowe przeciwko posłom KO będą złożone w piątek

13:29, 17.01.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Pozwy sądowe przeciwko posłom Koalicji Obywatelskiej są w tej chwili opracowywane i w piątek będą złożone – zapowiedział wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS). Jego zdaniem działania polityków KO są „wyjątkowo nieczyste, niesprawiedliwe i nieuczciwe”.


Podziel się:   Więcej

Na czwartkowej konferencji prasowej posłowie KO Monika Wielichowska i Michał Szczerba mówili, że Karczewski, który jako senator, a potem wicemarszałek izby pracował i faktycznie prowadził działalność gospodarczą, obchodził i prawdopodobnie złamał prawo.

Ich zdaniem Karczewski powinien zwrócić Kancelarii Senatu nienależnie pobrane uposażenie. Parlamentarzyści zapowiedzieli skierowanie pism do głównego inspektora pracy, ZUS i Krajowej Administracji Skarbowej w celu wyegzekwowania składek i podatków.

Karczewski powiedział w czwartek, że po wysłuchaniu konferencji posłów KO dokonał analizy prawnej i podjął decyzję o skierowaniu w piątek przeciwko nim pozwów do sądu, ponieważ – jak mówił – zostały podane nieprawdziwe informacje, które szkalują jego osobę.

W piątek na konferencji prasowej w Senacie Karczewski poinformował, że w tej chwili opracowywane są pozwy sądowe, które jeszcze w piątek zostaną złożone. – Ja mam absolutnie czyste sumienie. (...) Wszystkie procedury prawne zostały podjęte, zespół prawników pracuje w tej chwili nad materiałami, które zostaną złożone do sądu – zaznaczył.


Grodzki: Jeżeli senator pobiera nienależne mu wynagrodzenie, sprawa musi być wyjaśniona
„Wszystko było transparentne”

Odnosząc się do sprawy poruszonej przez posłów KO Karczewski powiedział, że wszystko było transparentne. – O wszystkim informowałem, miałem odpowiednie oświadczenia Kancelarii Senatu przede wszystkim, bo to właśnie sami politycy KO dochodzą do wniosku, że to Senat powinien je wydać. Miałem te orzeczenia Kancelarii Senatu jednoznacznie mówiące o tym, że taka praca jest możliwa, więc pracowałem – powiedział wicemarszałek Senatu.

– Mam wielką satysfakcję, bo udało mi się uratować wielu osobom zdrowie, i wielu osobom życie. Uważam, że te działania polityków KO są wyjątkowo nieczyste, niesprawiedliwe, nieuczciwe i nadają się na pozew, który będzie złożony – podkreślił Karczewski.


Karczewski: Podjąłem decyzję o złożeniu pozwów do sądu przeciwko posłom KO

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 
22-02-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych