zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Katalog podmiotów korzystających ze świadczenia teleinformatycznego ma być rozszerzony

15:06, 27.05.2022;   autor: akune;   źródło: PAP

Zwiększenie liczby podmiotów uprawnionych do świadczenia teleinformatycznego zakłada projekt noweli ustawy o szczególnych zasadach wynagradzania osób realizujących zadania z zakresu cyberbezpieczeństwa, który został przygotowany w resorcie cyfryzacji.


Podziel się:   Więcej

Projekt ustawy o zmianie ustawy o szczególnych zasadach wynagradzania osób realizujących zadania z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz ustawy o Służbie Więziennej został w czwartek zamieszczony na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Jak wyjaśniono w uzasadnieniu projektu, intencją obowiązującej od 1 stycznia tego roku ustawy było zwiększenie wynagrodzenia ekspertów cyberbezpieczeństwa w sektorze publicznym. Ustawa przewidziała też powstanie Funduszu Cyberbezpieczeństwa, z którego będą finansowane świadczenia teleinformatyczne.

„Z pierwszych doświadczeń ze stosowania ustawy wynika, że wśród katalogu podmiotów uprawnionych do ubiegania się o wsparcie z Funduszu Cyberbezpieczeństwa brakuje kilku podmiotów, w których realizowane są zadania z zakresu cyberbezpieczeństwa” – napisano w Ocenie Skutków Regulacji.


Cieszyński: Będziemy silniej współpracować z projektantami odpowiadającymi za dostępność cyfrową
W Ocenie Skutków Regulacji dodano, że takimi podmiotami są m.in. Urząd Komunikacji Elektronicznej, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych, czy jednostki organizacyjne Służby Więziennej.

„Potencjalny incydent w tych obszarach mógłby mieć daleko idące konsekwencje. Z tego względu wskazane podmioty powinny otrzymać wsparcie z Funduszu Cyberbezpieczeństwa analogiczne do tego, jakie otrzymują inne podmioty, wskazane w obowiązującej ustawie” – napisano w OSR.

Obowiązujące obecnie przepisy dotyczą m.in. pracowników Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Policji czy Służby Ochrony Państwa.


Cieszyński proponuje projekt ustawy dotyczący rozwoju e-administracji

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
03-07-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych