zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Kidawa-Błońska: Braun zachował się w sposób skandaliczny, musimy postawić temu tamę

16:31, 16.09.2021;   autor: elolc;   źródło: PAP

Grzegorz Braun (Konfederacja) naruszył wszelkie standardy sprawowania mandatu posła, zachował się w sposób skandaliczny, musimy temu postawić tamę - powiedziała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.


Podziel się:   Więcej

Poseł Grzegorz Braun groził w czwartek z mównicy sejmowej ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu. - Będziesz pan wisiał - krzyknął z mównicy sejmowej Braun wygrażając palcem w kierunku siedzącego w ławach rządowych ministra.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zapowiedziała złożenie zawiadomienia do prokuratury w związku ze słowami Brauna. „Poseł Grzegorz Braun przekroczył dzisiaj kolejną granicę. Nie ma miejsca na groźby karalne w polskim Parlamencie, ani w całej przestrzeni publicznej. W związku z dzisiejszymi słowami skierowanymi wobec ministra Niedzielskiego składam zawiadomienie do prokuratury” - zapowiedziała we wpisie na Twitterze Witek.

Kidawa-Błońska była pytana przez dziennikarzy w Sejmie, czy są już jakieś decyzje w sprawie posła Brauna. - Decyzji jeszcze nie ma, na razie jest wykluczony z obrad Sejmu, będzie dzisiaj Prezydium Sejmu. Uważam, że jeżeli natychmiast, tutaj w Sejmie nie postawimy temu tamy, nie damy przykładu dla społeczeństwa, że tak nie należy się zachowywać, jeżeli prokuratura nie pokaże, że takie rzeczy należy karać, to my tego nie zatrzymamy - podkreśliła wicemarszałek.

Jej zdaniem, Braun powinien być w ogóle wykluczony z obrad do końca posiedzenia Sejmu. Jak oceniła, sprawą powinna zająć się też komisja etyki, a prokuratura powinna wystąpić z urzędu o ukaranie Brauna.


„To wielki skandal”. Poseł Braun groził w Sejmie min. Niedzielskiemu
Według wicemarszałek, Braun „dzisiaj naruszył wszelkie standardy sprawowania mandatu posła, zachował się w sposób skandaliczny”. - Uważam, że nie możemy przejść nad tym do porządku dziennego. Będzie dzisiaj Prezydium Sejmu, będziemy na ten temat rozmawiać - zapowiedziała.

Przekazała, że z tego, co wie Prezydium zbierze się o godz. 21.

Tuż po wypowiedzi Brauna, prowadząca obrady wicemarszałek Kidawa-Błońska oświadczyła, że poseł Konfederacji zachował się skandalicznie i wykluczyła go z czwartkowych obrad Sejmu.

Minister Niedzielski zachowanie Brauna ocenił jako skandaliczne i nieakceptowalne. - Oczekuję od Prezydium Sejmu podjęcia stanowczych, surowych kroków w tej dziedzinie, bo ostatnio tylko potakujemy głową, że dzieją się rzeczy skandaliczne, a nie ma podejmowanych żadnych wymiernych kroków wobec tego, co zrobił poseł Braun - powiedział Niedzielski z mównicy sejmowej, gdy zabrał głos, by odpowiedzieć na pytania posłów.

Dodał, że „usunięcie posła Brauna na 15 minut z debaty, to nie jest odpowiednia kara”. - To jest skandal, po prostu skandal - oświadczył minister.


Marszałek Sejmu składa zawiadomienie do prokuratury dotyczące wypowiedzi posła Brauna

Kalendarz transmisji

Styczeń 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
27-01-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych