zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Kiedy rekonstrukcja rządu? Jest możliwy termin

08:20, 28.09.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Na poniedziałkowe popołudnie zaplanowane jest spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, m.in. w sprawie ostatecznych decyzji dotyczących zmian w rządzie; możliwe, że dojdzie do nich w najbliższym tygodniu – wynika z informacji PAP ze źródeł w kierownictwie PiS oraz z otoczenia premiera.


Podziel się:   Więcej

– Umowa koalicyjna już podpisana, więc teraz możemy zrobić kolejny krok i przeprowadzić zapowiadaną rekonstrukcję rządu. W poniedziałek na godz. 17 zaplanowane jest spotkanie Prezydium Komitetu Politycznego, które ma przedyskutować bieżącą sytuację. Dalsze działania już po podpisaniu porozumienia oraz kwestie rekonstrukcji rządu – powiedział PAP polityk z kierownictwa PiS.

Z kolei źródło zbliżone do rządu przekazało PAP, że podczas spotkania kierownictwa partii „zostanie ustalony harmonogram powoływania rządu i zatwierdzony ostateczny skład Rady Ministrów”. – Jest duże prawdopodobieństwo, że do rekonstrukcji dojdzie w najbliższym tygodniu – podkreśla źródło.

– W czwartek i piątek premier Mateusz Morawiecki będzie przybywał z wizytą w Brukseli na szczycie UE. Możliwe więc, że w środę mogłoby już się odbyć powołanie – oceniło w rozmowie z PAP źródło w PiS.


To potwierdzenie „zobowiązań wobec milionów wyborców”. Liderzy Zjednoczonej Prawicy zawarli umowę koalicyjną
 
 
 
...
 
Liderzy Zjednoczonej Prawicy: prezes PiS Jarosław Kaczyński, Porozumienia – Jarosław Gowin i Solidarnej Polski – Zbigniew Ziobro podpisali w sobotę nową umowę koalicyjną. Obecny był również premier Mateusz Morawiecki.

– Jestem głęboko przekonany, że dzisiejszy dzień dobrze zapisze się w naszej historii, bo mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych i jestem zupełnie pewien, że to będą lata dobrze wykorzystane dla Polski – mówił Kaczyński przed podpisaniem dokumentu.

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska pytana przez PAP o zapisy, jakie znalazły się w podpisanym porozumieniu powiedziała, że przewidują one „wolę dalszej współpracy w ramach Zjednoczonej Prawicy”.

– Umowa zawiera deklarację realizacji koalicyjnego programu, z którym Zjednoczona Prawica szła do wyborów. Zawiera też ustalenia dotyczące działań na przyszłość, m.in. zapowiadanej przez nas jesiennej ofensywy programowej – dodała.


Müller: Czas oczyszczenia atmosfery w koalicji się przyda
Według wcześniejszych zapowiedzi polityków PiS wspomniana ofensywa programowa zakłada m.in. dokończenie reformy wymiaru sprawiedliwości, a także reformę mediów. Czerwińska poinformowała, że w umowie znalazła się kwestia wspólnych konsultacji pomysłów legislacyjnych.

Według nieoficjalnych informacji PAP, w toku negocjacji wewnątrz Zjednoczonej Prawicy uzgodniono, że liczba ministerstw, obecnie jest ich 20, ma zostać zmniejszona do 14; część resortów ma być połączona. Przedstawiciele Porozumienia i Solidarnej Polski mają dostać po jednej tece ministerialnej. Obecnie każda z tych partii kieruje dwoma resortami.

Z dotychczasowych informacji dotyczących ustaleń koalicyjnych udzielanych przez polityków PiS wynika, że prezes PiS Jarosław Kaczyński miałby wejść do rządu jako wicepremier. Prezes PiS miałby kierować Komitetem Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej.


Spychalski: Prezydent zna i akceptuje pomysł, by Kaczyński wszedł do rządu

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych