zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Kiedy rząd przedstawi rekomendacje dotyczące wesel?

10:07, 20.04.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Będziemy chcieli zapewne w najbliższym czasie przedstawić nasze rekomendacje co do wesel, abyśmy z kilkutygodniowym wyprzedzeniem dali sygnał, czy one mogą się odbywać i na jakich zasadach będą się odbywać - mówił rzecznik rządu Piotr Müller.


Podziel się:   Więcej

Müller w TVP1 pytany jak rząd chce zachęcić do szczepień przeciw koronawirusowi zwracał uwagę, że wyzwaniami są dostawy i chęci osób do szczepienia się. Dlatego też, rząd rozpoczął drugi etap kampanii promocyjnej szczepień - dodał. - Bo istnieje obawa, że wraz z dużą liczbą zaszczepionych, ale jeszcze nie bardzo, bardzo dużą i wraz z obniżonymi restrykcjami część osób nie będzie chciała się zaszczepić - zwrócił uwagę rzecznik rządu.

Müller odniósł się też do kwestii odmrażania gospodarki. Jak wskazał, będzie to zależało od szybkości szczepień oraz aktualnej sytuacji epidemicznej, czyli liczby zakażeń oraz liczby osób w szpitalach.

Przypomniał, że co tydzień analizowana jest sytuacja epidemiczna i na podstawie aktualnych danych przedstawiane są plany, gdyż trudno z „dużo szybszym wyprzedzeniem przedstawiać niektóre rozwiązania”.

- Aczkolwiek będziemy chcieli zapewne w najbliższym czasie przedstawić nasze rekomendacje co do wesel. Po to abyśmy z kilkutygodniowym wyprzedzeniem dali sygnał, czy one mogą się i na jakich zasad będą mogły odbywać - poinformował Müller.

Müller: liczę, że prezentacja Nowego Ładu odbędzie się w maju

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych