zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Koalicje dla Niepodległej #wiktoria 1920” – wyniki naboru w programie dotacyjnym

19:49, 03.08.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

157 podmiotów otrzyma łącznie 4 mln 511 tys. zł dotacji w programie „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria 1920” – podało Biuro Programu „Niepodległa”. Decyzją ministra kultury oraz pełnomocnika rządu ds. obchodów stulecia odzyskania niepodległości RP budżet programu zwiększono o 2 mln 511 tys. zł.


Podziel się:   Więcej

Biuro Programu „Niepodległa” otrzymało w sumie 328 wniosków o dofinansowanie projektów. Samorządowe instytucje kultury złożyły 192 wnioski, a organizacje pozarządowe 136 wniosków.

Dofinansowanie otrzymało 157 wnioskodawców – 105 samorządowych instytucji kultury i 52 NGO. Wynosi ono od 10 tys. do 40 tys. zł.

Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Pełnomocnika Rządu RP do spraw obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej budżet programu został zwiększony o 2 mln 511 tys. zł, dzięki czemu dofinansowanie uzyskały wszystkie projekty, które przekroczyły jakościowy próg 70 proc. punktów.

Wnioski o dofinansowanie działań mogły składać organizacje pozarządowe i samorządowe instytucje kultury, w partnerstwie z co najmniej dwoma innymi podmiotami, wskazanymi w regulaminie programu dotacyjnego.

Jak podano, „dofinansowanie otrzymały: projekty edukacyjno-animacyjne oparte na interakcji i współdziałaniu, w szczególności upamiętniające postacie i wydarzenia ważne dla historii lokalnej – warsztaty, gry terenowe, spacery i rajdy tematyczne, konkursy, gry miejskie, projekty interdyscyplinarne; lekcje i spotkania tematyczne, wykłady, panele dyskusyjne; wystawy (wraz z katalogami), wytyczenie i oznakowanie szlaków tematycznych i historycznych, murale, prace porządkowe i dokumentacyjne na cmentarzach i miejscach o znaczeniu historycznym, archiwa społeczne; rekonstrukcje wydarzeń historycznych; działania on-line: wykłady, spotkania, konkursy, wystawy, warsztaty, oprowadzania i spacery tematyczne, tworzenie tematycznych stron internetowych i aplikacji”. Projekty mogą być realizowane od 3 sierpnia do 20 października 2020 r.

„Koalicje dla Niepodległej”

„Koalicje dla Niepodległej” to system małych dotacji przeznaczonych dla samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych, które realizują projekty wraz z partnerami. Celem strategicznym programu jest włączenie mieszkańców w działania związane ze zwiększeniem świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i odbudową państwowości, w których istotną rolę odgrywa pamięć regionalna związana z różnymi drogami poszczególnych dzielnic kraju prowadzącymi do niepodległości. Realizowane w ramach programu zadania powinny wzmacniać poczucie wspólnoty w oparciu o wartości wpisane w polską tradycję państwową i narodową – wolność, solidarność oraz poszanowanie godności i praw człowieka.

Prezydent: 100. rocznica Bitwy Warszawskiej jest dla naszego bytu państwowego niezwykle ważna

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
19-09-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych