zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Kolejne punkty szczepień będą włączane do programu, gdy będą dodatkowe szczepionki

10:25, 20.04.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Kolejne punkty szczepień powszechnych będą włączane do programu w momencie, kiedy będą dodatkowe szczepionki – przypomniał we wtorek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds szczepień Michał Dworczyk. Jednocześnie poinformował, że niektóre z tych punktów już prowadzą zapisy na szczepienia.


Podziel się:   Więcej

Na konferencji prasowej we wtorek Dworczyk był pytany, dlaczego do niektórych masowych punktów szczepień nadal nie dotarły preparaty przeciw COVID-19.

Szef KPRM zapewnił, że „to nie jest żadne zamieszanie” i proces ten przebiega zgodnie z zapowiedziami.

– Od wielu dni jest tak, że kolejne punkty szczepień 0150 poza tym pilotażem szesnastu punktów, który został wczoraj uruchomiony – kolejne punkty będą włączane do programu w momencie, kiedy będą dodatkowe szczepionki – podkreślił.

Przypomniał, że obecnie działa 6,7 tys. punktów szczepień, a teraz uruchomione zostanie ok. 600 punktów szczepień powszechnych.

– Chcemy, żeby te punkty były gotowe po to, aby nie było takiej sytuacji, że przyjeżdżają szczepionki i my dopiero zaczynamy organizować te punkty, tylko żeby sytuacja wyglądała w ten sposób: jesteśmy przygotowani do działania, przyjeżdżają szczepionki i następnego dnia rozpoczynają się szczepienia – wyjaśnił.

Dodał, że nowe punkty są sukcesywnie dopisywane przez NFZ do listy miejsc, w których realizowane są szczepienia.


Dworczyk: Od przyszłego tygodnia rejestracja na szczepienie każdego dnia dwóch roczników
 
 
 
...
 
– Część z tych punktów już wystawia w tej chwili kalendarze, bo patrzymy na harmonogram dostaw, wiemy, kiedy tych szczepionek możemy się spodziewać i mimo że fizycznie nie są jeszcze prowadzone szczepienia, to kalendarze, czyli rejestracje na szczepienie w tych punktach, już trwają – poinformował Dworczyk.Dworczyk: Wkrótce wszyscy będą mieli skierowanie na szczepienia