zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Komisje PE wybiorą przewodniczących. Wśród kandydatów Beata Szydło

09:43, 10.07.2019;   autor: msies;   źródło: IAR

W Parlamencie Europejskim dziś wybór kierownictwa wszystkich komisji. Kandydatką na stanowisko przewodniczącej komisji zatrudnienia i spraw socjalnych jest była premier Beata Szydło. Takie są ustalenia między grupami i obliczenia według metody D'Hondta, nie wiadomo jednak czy zostaną one dotrzymane.


Podziel się:   Więcej

We wtorek liberałowie-centryści zaapelowali do innych frakcji, by nie popierały kandydatów z krajów wobec których rozpoczęto procedurę związaną z artykułem 7. unijnego traktatu, czyli z Polski i Węgier.

Wcześniej ustalenia między grupami dotyczące podziału miejsc, wyliczone metodą D'Hondta w ubiegłym tygodniu już zostały złamane, bo według nich, stanowisko wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego miało przypaść kandydatowi konserwatystów.

Był nim Zdzisław Krasnodębski, który nie został wybrany. Stąd teraz pytania Polaków. – Musimy wiedzieć, co tu się będzie działo, czy to był tylko wybryk, czy to jest jakaś część większej całości – powiedział szef konserwatystów Ryszard Legutko, który rozmawiał o tym wczoraj z liderem chadeków Manfredem Weberem.

– Nie wyobrażamy sobie jakiegokolwiek agresywnego postępowania wobec nas. Albo jesteśmy w grupie, która podejmuje decyzje, albo stosuje się wobec nas środki pozaprawne i nieetyczne - dodał.

To samo dotyczy stanowisk wiceprzewodniczących. – Jest pytanie o to, czy Parlament będzie działał na dotychczasowych warunkach, tak jak w poprzedniej kadencji, gdzie nam się dobrze współpracowało, mimo wszelkich różnic politycznych – powiedział europoseł Zdzisław Krasnodębski, który jest kandydatem konserwatystów na stanowisko wiceprzewodniczącego komisji przemysłu i energii.

Włoch David Sassoli został nowym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
26-09-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych