zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Kondolencje prezydenta po katastrofie samolotu na Ukrainie

01:58, 26.09.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Prezydent Andrzej Duda złożył kondolencje cierpiącym po katastrofie samolotu na Ukrainie. Na Twitterze prezydent napisał: "Łączę się w bólu z Tymi, którzy cierpią. RiP" Również szef MSZ złożył wyrazy głębokiego współczucia z powodu katastrofy.


Podziel się:   Więcej

„Smutna wiadomość z Ukrainy. W katastrofie samolotu wojskowego pod Charkowem zginęło ponad 20 kadetów szkoły lotniczej. Niewyobrażalnie bolesna strata dla Rodzin i państwa. Łączę się w bólu z Tymi, którzy cierpią. RiP” – napisał prezydent na Twitterze.

W depeszy kondolencyjnej do prezydenta Ukrainy Wołodomyra Zełenskiego prezydent Duda napisał, że jest poruszony wiadomością o tragicznej w skutkach katastrofie samolotu, na którego pokładzie znajdowali się studenci Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu Sił Powietrznych Ukrainy.

„Składam na Pana ręce, w imieniu Narodu Polskiego i własnym, wyrazy głębokiego współczucia. Zapewniam, że w tych bolesnych chwilach łączymy się w smutku i żałobie z rodzinami ofiar i całym Narodem Ukraińskim” – napisał w depeszy prezydent Duda.

W katastrofie wojskowego samolotu transportowego AN–26 pod miastem Czuhujiw w obwodzie charkowskim na Ukrainie zginęły 22 osoby, a dwie zostały ciężko ranne. Cztery osoby są poszukiwane.

Samolot rozbił się w czasie lądowania 2 km od lotniska wojskowego. Na miejscu trwa akcja ratunkowa, samolotem lecieli słuchacze Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu Sił Powietrznych Ukrainy; ze wstępnych informacji wynika, że był to lot szkoleniowy.

Kondolencje dla rodzin ofiar i całego narodu ukraińskiego złożył tez w imieniu Polski minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.

„Z głębokim żalem przyjąłem wiadomość o tragicznej katastrofie ukraińskiego samolotu wojskowego. Składam wyrazy głębokiego współczucia dla rodzin ofiar i całego Narodu Ukraińskiego” – napisał szef polskiego MSZ.

Katastrofa lotnicza na Ukrainie. Wiele ofiar śmiertelnych

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30 31 
25-07-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych