zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Konieczny (Lewica): Najważniejsze kwestia została tylko zasygnalizowana bez żadnych konkretów

20:13, 26.11.2021;   autor: msies;   źródło: PAP

Podczas piątkowego spotkania z wiceministrem zdrowia Waldemarem Kraską najważniejsze kwestia została tylko zasygnalizowana bez żadnych konkretów - powiedział w piątek senator Lewicy Wojciech Konieczny. Jak dodał, Lewica proponuje m.in., żeby pracownicy SOR też byli objęci dodatkami covidowymi.


Podziel się:   Więcej

W piątek odbyło się spotkanie wiceministra Kraski z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych, dotyczące walki z pandemią.

Po spotkaniu senator Lewicy powiedział, że „minister zaproponował trzy kontrowersyjne rzeczy: Fundusz Kompensacyjny, na który wszyscy się zgadzają, testowanie – też właściwie wszyscy się zgadzają i dodatek dla pracowników niemedycznych pracujących w szpitalach przy covidzie i też właściwie wszyscy się zgodzili” .

– My proponujemy, żeby pracownicy SOR byli też objęci tymi dodatkami – mówił Konieczny.

Jak dodał, podczas spotkania była także mowa o wprowadzaniu obostrzeń, obowiązku noszenia maseczek, czy sprawdzaniu paszportów covidowych. – To może ma jakiś realny wpływ na zwalczanie pandemii i na ograniczenia rozprzestrzenianie się wirusa, ale to będziemy omawiać na kolejnym spotkaniu – powiedział Konieczny.

Zaznaczył, że „najważniejsza kwestia została tylko zasygnalizowana bez żadnych konkretów”. W jego ocenie „rząd nie ma żadnych rozwiązań”. – Apelowaliśmy, żebyśmy mogli powiedzieć, czy się na coś zgadzamy, czy nie, ale nie było, na co, ponieważ nie było konkretów – mówił senator.

„Sama chęć testowania nie będzie wiązała się z kwarantanną”


Posłanka Marcelina Zawisza (Lewica) powiedziała, że pierwsza zmiana polega na tym, że w przypadku osób pracujących w zawodach, w których jest kontakt z ludźmi „sama chęć testowania nie będzie wiązała się z kwarantanną, tak jak jest obecnie, że osoba, która dostaje skierowanie na testy automatycznie jest kierowana na kwarantannę” .

– Druga zmiana polega na tym, że pracownicy niemedyczni będą otrzymywać dodatek covidowy jednorazowy, tak jak było w poprzednich falach. To też było zgłaszane przez opozycję – powiedziała Zawisza. Jak dodała, trzeci konkret, który padł dotyczył tego, że będzie ustawa o Funduszu Kompensacyjnego, dotycząca tylko i wyłącznie COVID–19.

Zaznaczyła, że Lewica przyjdzie na kolejne spotkanie z wiceministrem zdrowia, „jeśli będą tam konkrety: projekty rozporządzanie, projekt ustawy i będziemy przechodzić punkty po punkcie mówiąc, na co się zgadzamy, a na co nie”.

Kalendarz transmisji

Październik 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
02-10-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych