zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Kopacz: rząd nie planuje prywatyzacji Lasów Państwowych

11:56, 26.03.2015;   autor: msies;   źródło: tvp.info

– Lasy Państwowe są bardzo ważnym fundamentem państwa. Znajdują się na liście największych przedsiębiorców, ale również na liście największych pracodawców – podkreśliła premier Ewa Kopacz podczas obchodów 135-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. – Mój rząd, rząd Platformy Obywatelskiej i PSL-u, nigdy nie planował i nie planuje prywatyzacji Lasów Państwowych – zaznaczyła.


Podziel się:   Więcej

– Daję Wam najświętsze słowo honoru, że dopóki Platforma będzie miała cokolwiek do powiedzenia rządząc w tym kraju, nigdy Lasy Państwowe nie zostaną sprywatyzowane – podkreśliła.

– Za naszą niedawną propozycją zmiany Konstytucji stała idea wzmocnienia Lasów Państwowych. Ze zdziwieniem przyjęliśmy wynik głosowania. Okazało się, że najwięcej wątpliwości wzbudzały dopuszczone wyjątki w tym zapisie, ale wynikały one tylko ze zdrowego rozsądku. Bez tych wyjątków niemożliwe było by wykupienie gruntów zarządzanych przez Lasy, na przykład niezbędnych dla naszych wszystkich inwestycji infrastrukturalnych – tłumaczyła Ewa Kopacz. Jak zaznaczyła „każdy kto mówi inaczej i chce w tej sprawie podzielić Polaków i wywołać awanturę, nie mówi prawdy”.

Koalicja PO-PSL nie chce prywatyzacji Lasów Państwowych
 
 
 
...
 
Lasy Państwowe są w dobrych rękach

Premier Ewa Kopacz zaznaczyła, że wpłaty do budżetu nie pogorszyły kondycji Lasów Państwowych i nie zagroziły ich przyszłości. Dodała, że Lasy są zarządcą wspólnego majątku Polaków i państwowym gospodarstwem - ich wsparcie, także w formie pieniężnej, na rzecz rozwoju kraju jest więc naturalne.

– Dzisiaj Lasy Państwowe są w dobrych rękach. Lasy Państwowe dobrze zarządzają tym wspólnym majątkiem Polaków. (…) Nikt nie chce tej dobrze wykonywanej pracy i zasłużonej, wypracowywanej przez dekady pozycji Lasów Państwowych, odebrać – podkreśliła premier.

O „straszeniu Polaków upadkiem Lasów Państwowych”

– Jest bardzo niepokojące, że my Polacy straszymy naszych rodaków euroregionami, Unią Europejską, Traktatem Lizbońskim, konwencją antyprzemocową i ostatnio prywatyzacją i upadłością Lasów Państwowych. Żadne z tych strachów się nie sprawdziły i oby tak było – powiedziała.

– Tym politykierom, którzy dzisiaj potrafią tylko i wyłącznie straszyć, mogę zaproponować bardzo ożywczy spacer po polskim lesie. Może to wpłynie na sposób uprawiania polityki – dodała.

Jubileusz 135-lecia

W roku 2015 Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu świętuje jubileusz 135-lecia istnienia. Jednostka jest najstarszą z 17 regionalnych dyrekcji wchodzących w skład Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe. Jej początki sięgają roku 1880, kiedy to na mocy ukazu cara utworzono Okręgowy Urząd Leśny w Radomiu. Od tej pory radomskie i świętokrzyskie Lasy Państwowe nadzoruje jedna jednostka.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu swoim zasięgiem obejmuje lasy położone w czterech województwach, w większości świętokrzyskim i mazowieckim.

Kalendarz transmisji

Sierpień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych