zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Kosiniak-Kamysz: W Senacie poprzemy wniosek o budowie zapory na granicy

18:45, 25.10.2021;   autor: msies;   źródło: Radio ZET

– Bezpieczeństwo granic nie stoi w sprzeczności z człowieczeństwem. Nie jesteśmy podmiotem w polityce, bo mamy własnych wyborców i własne zdanie. Nie będziemy działać pod dyktando jakiejkolwiek partii – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz odnosząc się do sprawy budowy muru na granicy polsko-białoruskiej.


Podziel się:   Więcej

– Uważamy, że na pierwszym miejscu powinno być bezpieczeństwo Polski. Podtrzymujemy poparcie w sprawie budowy muru na granicy polsko-białoruskiej - red.]. – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz w rozmowie z Radiem ZET.

- Chcemy bezpiecznej granicy. Podczas debaty (o budowie zapory na granicy polsko-białoruskiej - red.) wnioskowaliśmy o dwie rzeczy. To zabezpieczenie musi być nowoczesne, a nie być murem rodem ze średniowiecza. Dostaliśmy zapewnienie, że ten mur ma posiadać najnowocześniejszą technologię. Będzie wyposażony w czujniki ruchu – poinformował Kosiniak-Kamysz. – Kolejna kwestia, to jasny sygnał dla osób, wykorzystywanych przez prezydenta Białorusi – podkreślił.

Jego zdaniem, Irakijczycy i Afgańczycy są obecnie w dramatycznej sytuacji. – Ci ludzie są oszukiwani, bo proponuje się im wyjazd i zapewnia drogę tranzytową do Niemiec. Jeżeli pójdzie wyraźny sygnał, że ten szlak jest zamknięty i nie da się go przekroczyć, to mam nadzieję, że proceder Łukaszenki przestanie mieć popyt na Bliskim Wschodzie – dodał.

Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego przyznał, że przy budowy zapory potrzeba jest kontrola poselska i dziennikarska. – Złożymy również wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o sprawdzenie, jak są wydatkowane środki na budowę zapory. Będziemy walczyć o niezależność kontrolerów. Osłona wydatkowania tych pieniędzy powinna być antykorupcyjna. Jako parlamentarzyści, będziemy kontrolować każdą złotówkę, która jest przeznaczona na bezpieczeństwo Polski – podkreślił.

Władysław Kosiniak-Kamysz przyznał, że dziennikarze również powinni mieć dostęp do informacji na temat budowy muru.

Kalendarz transmisji

Grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
04-12-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych