zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Kosiniak-Kamysz: W sprawach bezpieczeństwa nie ma różnic

19:24, 04.07.2022;   autor: ansa;   źródło: PAP

W sprawach bezpieczeństwa narodowego nie ma różnic między ugrupowaniami politycznymi – powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie szczytu NATO. Za konieczne uznał, by RBN zajęła się bezpieczeństwem energetycznym.


Podziel się:   Więcej

– W sprawach bezpieczeństwa narodowego, dozbrajania polskiej armii, osiągnięć szczytu wszyscy wypowiedzieli się pozytywnie, jest poparcie dla tych działań – powiedział dziennikarzom Kosiniak-Kamysz po posiedzeniu Rady. – To jedna z niewielu rzeczy, które nas łączą – dodał.

Nie ma różnic, niezależnie, czy jesteśmy z opozycji czy z koalicji rządzącej, niezależnie, po której stronie stołu siedzimy. To jest bardzo pozytywne – powiedział.

Szef ludowców poinformował, że poruszył temat „ukraińskiego zboża, które powinno trafiać do Afryki Północnej, a nie do Polski" i konieczności przekonywania UE, że wymaga to utworzenia funkcjonujących korytarzy transportowych. – I tu też jest zrozumienie – zaznaczył.

Wyraził przekonanie, że Rada powinna obradować cyklicznie, a tematem posiedzenia należy uczynić także bezpieczeństwo energetyczne. Dodał, że „było artykułowane" przekonanie, że posiedzenie RBN powinno było się odbyć przed madryckim szczytem Sojuszu.

Kosiniak-Kamysz powiedział, że uczestnicy posiedzenia RBN byli zgodni, iż potrzebne są szybkie działania na rzecz ratyfikacji protokołu o przystąpieniu do NATO Finlandii i Szwecji. Wyraził przekonanie, że może to nastąpić jeszcze w wakacje.


Duda: Podczas RBN wiele ciekawych propozycji ze wszystkich stron sceny politycznej

Kalendarz transmisji

Sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
15-08-2022
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych