zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Kosiniak-Kamysz: Większość posłów PSL robi testy na koronawirusa; mój wynik jest negatywny

17:57, 04.08.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Wszyscy posłowie PSL są poinformowani o zagrożeniu zakażeniem i stosują się do wytycznych sanepidu, większość z nich właśnie wykonuje testy na obecność koronawirusa – poinformował lider PSL Władysław Kosiniak–Kamysz. Dodał, że on również wykonał taki test – uzyskał wynik negatywny.


Podziel się:   Więcej

Poseł Koalicji Polskiej-PSL Dariusz Klimczak poinformował we wtorek, że jest zakażony koronawirusem. To już czwarty parlamentarzysta, u którego w ostatnim czasie badania potwierdziły obecność SARS–CoV–2.

– Zgodnie z zaleceniami (Kancelarii Sejmu) przygotowując się do Zgromadzenia Narodowego wykonałem prewencyjnie test na koronawirusa. Okazał się pozytywny. Jestem w kontakcie z Sanepidem. Wszystkich, których spotkałem w ostatnich dniach proszę aby zrobili sobie test. Pozdrawiam – napisał Klimczak we wtorek po południu na Twitterze. Klimczak jest wiceprezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego i szefem ugrupowania w regionie łódzkim.

W sobotę o zakażeniu koronawirusem poinformował senator Koalicji Polskiej–PSL Jan Filip Libicki, który 28 lipca brał udział w posiedzeniu Rady Naczelnej PSL. W poniedziałek okazało się też, że wynik dodatni testu na SARS–CoV–2 mają również senatorowie: KO Artur Dunin i Koalicji Polskiej–PSL Ryszard Bober (senator informował w mediach, że w środę ma mieć kolejne badania, by potwierdzić wynik pierwszego).

W związku z sytuacją, jak poinformował Kosiniak–Kamysz, posłowie klubu PSL zdecydowali się wykonać testy na obecność koronawirusa.

– Większość posłów robi w tej chwili testy, w zasadzie wszyscy chyba. Ja już jestem po i wynik jest negatywny, ale inni posłowie te testy robią; wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski jest na autokwarantannie. Rozmawiałem z nimi, wszyscy postępują zgodnie z wytycznymi i poddają się procedurom wyznaczonym przez sanepid; wszyscy są poinformowani o zagrożeniu – powiedział we wtorek Kosiniak–Kamysz.

Jak zaznaczył, testy będą robione we wtorek i w środę tak, aby zdążyć z wynikami przed Zgromadzeniem Narodowym.

Lider ludowców podkreślił, że „nie ma danych statystycznych” i nie wie, ilu z posłów zdecydowało się na odizolowanie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 680 osób. To najwyższa od początku epidemii liczba przypadków potwierdzonych w ciągu doby. W sumie zanotowano dotąd ponad 48 tys. przypadków.

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
23-09-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych