zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

KPRM zaprasza polskie firmy do Europejskiej Koalicji na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji

21:47, 02.03.2021;   autor: elolc;   źródło: PAP

Do 9 marca polskie firmy mogą przystąpić do Europejskiej Koalicji na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji - poinformował we wtorek Wydział Promocji Polityki Cyfrowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem Koalicji jest odpowiedź na wyzwania związane ze zmianą klimatu.


Podziel się:   Więcej

Celem zawiązanie Koalicji jest wypracowanie odpowiedzi europejskich firm na wyzwania związane ze zmianą klimatu, wyczerpywaniem się zasobów naturalnych, zanieczyszczeniem środowiska i utratą różnorodności biologicznej - czytamy.

W komunikacie podkreślono, że firmy, które przystąpią do Koalicji zobowiązują się do aktywnego uczestnictwa w zielonej transformacji Unii Europejskiej, poprzez wdrażanie ekologicznych rozwiązań cyfrowych o znacznej efektywności energetycznej i materiałowej, które mają pozytywny wpływ na różne sektory. Będą też brały udział w opracowaniu wiarygodnych i porównywalnych metodologii oceny wpływu ekologicznych rozwiązań cyfrowych na środowisko i klimat w priorytetowych sektorach: energia, transport, produkcja, rolnictwo i budownictwo. Przewidziany jest także udział w dialogu międzysektorowym, w celu opracowania ekologicznych rozwiązań cyfrowych w różnych sektorach oraz zachęcanie do podnoszenia umiejętności cyfrowych pracowników.

Jak podała Kancelaria, firmy zainteresowane przystąpieniem do Europejskiej Koalicji na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji, mogą się zgłaszać do 9 marca. Wystarczy wysłać maila na adres zagranica@mc.gov.pl.

W komunikacie dodano, że deklaracja miałaby zostać podpisana przez przedstawicieli wybranych firm europejskich już 19 marca, podczas tegorocznej edycji Digital Day, czyli corocznej konferencji organizowanej przez Komisję Europejską.


„Stan alarmowy” czy „nagląca sytuacja”? W PE debata nad zmianami klimatu
    

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych