zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Kuchciński: Auschwitz jest symbolem bestialstwa, zdeptania wartości bliskich człowiekowi

11:25, 14.06.2018;   autor: msies;   źródło: PAP

Auschwitz–Birkenau jest symbolem bestialstwa, zdeptania wartości bliskich człowiekowi; dziś niesie swoiste memento dla obecnych i przyszłych pokoleń, by już nigdy nie powtórzył się czas eksterminacji – napisał na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński.


Podziel się:   Więcej

14 czerwca przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych.

„U podstaw nazistowskiej ideologii stała nienawiść, pogarda dla drugiego człowieka oraz chęć zawładnięcia światem. Najokrutniejsze założenia urzeczywistniły się w obozach koncentracyjnych” – napisał w czwartek na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Marszałek Sejmu podkreślił, że „Auschwitz–Birkenau jest symbolem bestialstwa, bezmiaru cierpienia dzieci, kobiet i mężczyzn oraz zdeptania wartości bliskich człowiekowi”, a obecnie „niesie swoiste memento dla obecnych i przyszłych pokoleń, by już nigdy nie powtórzył się czas eksterminacji”.

„Ważne jest, by pamięć o ofiarach hitlerowskiej zagłady nigdy nie została wymazana z ludzkich serc i umysłów” – zaznaczył Kuchciński.

Uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady rozpoczną się w Warszawie o godz. 12 w Muzeum Więzienia Pawiak. W obchodach weźmie udział premier Mateusz Morawiecki oraz szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk. W czasie uroczystości przewidziano wystąpienie premiera.

Z kolei w Harmężach i Oświęcimiu odbędą się obchody 78. rocznicy pierwszej deportacji polskich więźniów politycznych do niemieckiego obozu Auschwitz.

Uroczystości Dnia Pamięci w Muzeum Więzienia Pawiak z udziałem premiera Morawieckiego

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych