zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Kuczmierowski o decyzji EMA o szczepionce AstryZeneki: Dobra wiadomość

17:06, 07.04.2021;   autor: elolc;   źródło: PAP

To jest dobra informacja. Im więcej szczepionek będzie dostępnych na rynku, w tym większej skali będziemy mogli kontynuować proces szczepienia - powiedział Michał Kuczmierowski, odnosząc się do środowego komunikatu Europejskiej Agencji Leków na temat szczepionki AstryZeneki.


Podziel się:   Więcej

Korzyści ze stosowania szczepionki firmy AstraZeneca w zapobieganiu Covid-19 przewyższają ryzyko działań niepożądanych - poinformowała w środę Europejska Agencja Leków (EMA), potwierdzając, że zakrzepy krwi powinny być wymienione jako bardzo rzadkie skutki uboczne tego preparatu.

„To jest dobra informacja, bo im więcej szczepionek będzie dostępnych na rynku, tym proces szczepienia będziemy mogli kontynuować w jak największej skali” - powiedział PAP prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski. Dodał, że ważne jest to, iż wszystkie instytucje, które zarządzają procesem szczepień ciągle monitorują sytuację dotyczącą szczepionek wszystkich producentów.

Kuczmierowski podkreślił, że cały czas proces szczepień nadzorują odpowiednie instytucje - Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Główny Inspektorat Sanitarny, Główny Inspektorat Farmaceutyczny, które czuwają nad bezpieczeństwem szczepionek i szczegółowo monitorują sytuację.

„Bezpieczeństwo szczepień jest dla nas absolutnym priorytetem i dotyczy to zarówno bezpieczeństwa farmakologicznego, jak i dystrybucji” - zaznaczył.


W tym tygodniu dostawa AstraZeneki o połowę mniejsza niż zapowiadano