zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Kukiz: Alkomat przy sejmowej mównicy wyglądałby raczej głupio

10:01, 18.01.2022;   autor: kawi;   źródło: PAP

Różnego rodzaju hucpy, które się dzieją w Sejmie, nie są wyrazem politycznego buntu, tylko odurzenia alkoholowego, co do tego nie ma wątpliwości - oświadczył lider Kukiz'15. Paweł Kukiz dodał, że Straż Marszałkowska powinna mieć alkomat, ponieważ umieszczenie go przy mównicy sejmowej „głupio by to wyglądało”.


Podziel się:   Więcej

Kukiz w rozmowie w RMF FM przyznał, że kiedyś miał pomysł, by w Sejmie był alkomat, ale jak stwierdził, „to raczej głupio by wyglądało”. - Natomiast chciałbym, żeby w Sejmie Straż Marszałkowska posiadała podobne możliwości, jak kiedyś straż przemysłowa (...), żeby alkomat nie stał przy mównicy, ale miałaby go straż - mówił polityk.

Dodał, że „już tych widowisk w Sejmie wydaje mi się, że wystarczy” i zaznaczył, że są one bardzo często spowodowane stanem wskazującym na spożycie alkoholu przez wielu posłów. - Te różnego rodzaju hucpy, które się dzieją w Sejmie, to nie jest wyraz jakiegoś politycznego braku akceptacji czy buntu, tylko po prostu odurzenia alkoholowego i co do tego nie ma wątpliwości - mówił.

Premier: Dla nas mieszkaniec jakiegokolwiek miejsca w Polsce jest ważniejszy niż sędzia trybunału z Luksemburga
- Jakby pan cały dzień czekał na to posiedzenie za tzw. kratą, czy gdzieś tam z kolegami w pokoju, to wtedy pan by wiedział, o czym rozmawiamy - dodał Kukiz, zwracając się do prowadzącego rozmowę.

Dopytywany, czy Kukiz w Sejmie „spożywa czasami i stąd ta dogłębna wiedza, czy z obserwacji”, odparł, że to wiedza z obserwacji i „również wrażenia węchowe na tej sali plenarnej się zdarzają”.

- Przechodzi delikwent jakiś, a zdarza się, że i delikwentka, no to przecież się to widzi, czuje, zna - mówił, dodając, że jest starym rockendrollowcem i potrafi takie osoby rozpoznać dosyć szybko.

„Nie wyprowadzaj Sienkiewicza”


W środę w nocy Sejm debatował nad wnioskiem Koalicji Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka. Wystąpienie posła sprawozdawcy Dariusza Olszewskiego (PiS) zostało w pewnym momencie zakłócone przez dochodzące z sali krzyki. - Panie marszałku, chyba trzeba alkomat na salę, alkomat na salę bym poprosił - zwrócił się z mównicy Dariusz Olszewski (PiS) do prowadzącego obrady wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego (PiS).

- Nie wyprowadzaj Sienkiewicza. Wolność Sienkiewicza - krzyczał z kolei minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Na nagraniach, które pojawiły się w internecie można zobaczyć, jak Sienkiewicz przechodził między sejmowymi ławami, zatrzymał się przy szefie klubu KO Borysie Budce i następnie razem opuścili salę obrad.

Budka o sytuacji z Sienkiewiczem: Produkowane są fake newsy, to są jakieś bzdury
Sienkiewicz w czwartek po głosowniach w Sejmie w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie podkreślił, że „trzeba być ślepym, żeby nie widzieć, że się toczy kampania przeciwko opozycji, insynuacji, kłamstw, ataków”. - Jeśli PiS sądzi, że moje potknięcie przykryje potknięcie rządu w rządzeniu, w drożyźnie, to się grubo myli - mówił poseł KO. - Ale ta kampania powoduje, że ja w niej na pewno nie wezmę udziału. Nie wezmę w niej udziału i nie będę jej ani komentował, ani o tym mówił, ponieważ nie będę pomagał autorom tej kampanii i to jest wszystko, co mam do powiedzenia - dodał poseł KO.

Sienkiewicz nie odpowiedział na pytania dziennikarzy, czy był pod wpływem alkoholu i co nazywa „potknięciem”.

Szef klubu KO Borys Budka w czwartek w Radiu Zet zapewnił, że Sienkiewicz był trzeźwy, a wyszedł z nim porozmawiać o sprawie rodziny Brejzów.

„Projekt obniżający VAT to działanie dla całego kraju”

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych