zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Kukiz o nowej formule Rady Medycznej: Podoba mi się ten kierunek

09:14, 18.01.2022;   autor: kawi;   źródło: PAP

Pomysł, by Rada Medyczna była złożona nie tylko z medyków, ale też z ludzi, którzy wiążą sprawy medyczne z gospodarką i sprawami społecznymi, to dobry kierunek - ocenił we wtorek lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. - Zobaczymy, jak to będzie wyglądało w praktyce - zaznaczył.


Podziel się:   Więcej

W piątek trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej do spraw COVID-19 przy premierze poinformowało o rezygnacji z doradzania rządowi w sprawie epidemii. Szef MZ Adam Niedzielski poinformował w poniedziałek, że przy premierze zostanie powołana nowa Rada ds. walki z pandemią, która będzie charakteryzowała się nieco zmienioną formułą w stosunku do tej, z którą mieliśmy do czynienia do tej pory. W nowej Radzie oprócz lekarzy, znaleźć mają się m.in. ekonomiści i socjolodzy.

Kukiz pytany o rezygnację większości dotychczasowej Rady Medycznej, stwierdził w RMF FM, że to „troszeczkę wina rządu, mimo wszystko, bo trzeba było od początku stworzyć Radę, o której mówi obecnie minister Niedzielski”.

Müller: Życzyłbym sobie, by ustawa posła Hoca była na najbliższym posiedzeniu Sejmu
- Radą Medyczną byli tylko i wyłącznie medycy nakierowani tylko i wyłącznie na problemy medyczne, więc jest rzeczą oczywistą, że oni będą chcieli wszystkich zaszczepić, wszystkich pozamykać w domach, nie zwracając uwagi na takie sprawy jak gospodarka, konieczność produkcji - tłumaczył Kukiz.

- Podoba mi się ten kierunek. Nie wiem, zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce, ale z tych oświadczeń ministra zdrowia, aby Rada była jednak złożona nie tylko z medyków, ale też z ludzi, którzy wiążą te sprawy medyczne z gospodarkę i sprawami społecznymi, generalnie będą mieli szersze spojrzenie na ten cały problem pandemii, to jest dobry kierunek - powiedział Kukiz.

Prof. Horban: Wprowadzić mechanizmy prawne, które przymuszą ludzi do szczepienia