zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Kukiz o Ścigaj: Jest gorącą zwolenniczką jednomandatowych okręgów wyborczych

08:01, 23.06.2022;   autor: ansa;   źródło: PAP

W rządzie znalazła się osoba, którą jest gorącą zwolenniczką jednomandatowych okręgów wyborczych, referendów i sędziów pokoju, czyli naszych postulatów – tak Paweł Kukiz odniósł się do nowej roli byłej posłanki Kukiz'15 Agnieszki Ścigaj.


Podziel się:   Więcej

W środę przewodnicząca koła Polskie Sprawy Agnieszka Ścigaj została powołana na funkcje ministra–członka Rady Ministrów. W rządzie będzie odpowiadać za integrację społeczną m.in. uchodźców z Ukrainy.

Kukiz w rozmowie z PAP odniósł się do nowej roli byłej posłanki Kukiz'15 w rządzie.

– Z mojej perspektywy to korzystne, że w rządzie znalazła się osoba, którą jest gorącą zwolenniczką jednomandatowych okręgów wyborczych, referendów i sędziów pokoju, czyli tych postulatów proobywatelskich Kukiz'15 – ocenił polityk. – Z perspektywy moich interesów politycznych – a interesem politycznym są niezmiennie od 2015 roku te postulaty – to bardzo dobrze – dodał.

Jak wskazał, Ścigaj „zawsze podkreślała, że postulaty proobywatelskie są dla niej najistotniejszymi obok działu, którym się zajmuje, czyli opieki społecznej i spraw socjalnych".

Kukiz nie chciał się natomiast odnosić do samego porozumienia o współpracy między PiS a kołem Polskie Sprawy.


Prezydent dokonał zmian w Radzie Ministrów. Kto zajął stanowiska?
Jak przekazał PAP sekretarz Generalny Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski, podpisane przez PiS porozumienie z kołem Polskie Sprawy dotyczy wspierania rządu do końca kadencji. Klub PiS nie będzie na razie poszerzany.

– Porozumienie z kołem Polskie Sprawy dotyczy wspólnych głosowań, wspólnych propozycji programowych, ogólnie szeroko rozumianego wspierania rządu – powiedział i jest podobne do porozumienia z Kukiz'15, które zostało podpisane w ubiegłym roku.

Czteroosobowe dotąd koło Polskie Sprawy tworzyli obok Ścigaj także: Zbigniew Girzyński, Andrzej Sośnierz i Paweł Szramka. Poseł Szramka poinformował w środę przed południem, że zrezygnował z członkostwa w tym kole i ogłosił, że zostanie posłem niezrzeszonym.


Nieoficjalnie: Agnieszka Ścigaj, posłanka koła Polskie Sprawy, dołączy do rządu

Kalendarz transmisji

Styczeń 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
27-01-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych