zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Kumoch rozmawiał z doradcami Cichanouskiej o sytuacji na Białorusi i kryzysie migracyjnym

18:24, 13.10.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch spotkał się z doradcami liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej; rozmawiano o sytuacji na Białorusi, kryzysie migracyjnym i polskim wsparciu dla białoruskiego społeczeństwa obywatelskiego - przekazało w środę BPM.


Podziel się:   Więcej

„Szef Biura Polityki Międzynarodowej KPRP Jakub Kumoch spotkał się z doradcami Swiatłany Cichanouskiej - Alaksandrem Szłykiem i Walerym Kawaleuskim. Tematy rozmowy: sytuacja na Białorusi, kryzys migracyjny i polskie wsparcie dla białoruskiego społeczeństwa obywatelskiego” - poinformowało na Twitterze prezydenckie Biuro Polityki Międzynarodowej.

Cichanouska w ub. środę spotkała się w Warszawie z ponad setką mieszkających w Polsce Białorusinów, podziękowała organizacjom białoruskim za wsparcie, którego udzielają swym rodakom tu, w Polsce.

Liderka białoruskiej opozycji, którą rodacy uważają za zwyciężczynię ubiegłorocznych wyborów prezydenckich, w krótkim wystąpieniu przypomniała, że miała okazję uczestniczyć w Warsaw Security Forum, a także rozmawiać z prezydentem Andrzejem Dudą m.in. o wsparciu dla białoruskich organizacji tu w Polsce oraz dla Białorusinów w ich kraju. Dziękowała też swym rodakom za ich dotychczasową działalność w Polsce, m.in. Fundacji "Centrum Białoruskiej Solidarności" za pomoc osobom represjonowanym, którym udało się uciec do Polski, a także za stworzenie szkoły dla białoruskich dzieci.


Prezydent: Trzeba tworzyć równe szanse i warunki dla wszystkich

Kalendarz transmisji

Styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
22-01-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych