zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Kumoch: Stosunki z USA kluczowe, niezależnie kto rządzi

12:00, 02.05.2022;   autor: kawi;   źródło: PAP

Prezydent bardzo wyraźnie powiedział, że stosunki ze Stanami Zjednoczonymi uważa za kluczowe i to niezależnie od tego, kto rządzi w Warszawie i Waszyngtonie - powiedział Jakub Kumoch, relacjonując poniedziałkową rozmowę prezydenta Andrzeja Dudy z Nancy Pelosi.


Podziel się:   Więcej

Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek przed południem spotkał się z przewodniczącą Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Nancy Pelosi.

Jak poinformował PAP szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta Jakub Kumoch, rozmowa dotyczyła przede wszystkim Ukrainy, ale rozmawiano też o relacjach Polska - USA, które, jak zaznaczył Kumoch, jeden z uczestników amerykańskich nazwał najlepszymi w historii.

- Prezydent bardzo wyraźnie powiedział, że stosunki ze Stanami Zjednoczonymi uważa za kluczowe i to niezależnie od tego kto rządzi w Warszawie i Waszyngtonie - powiedział Kumoch.

- Ze strony amerykańskiej padło wiele słów podziękowania za postawę Polski i jej społeczeństwa wobec rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie - dodał. W niedzielę Pelosi spotkała się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Po wizycie na Ukrainie przewodnicząca izby niższej amerykańskiego parlamentu przyleciała do Rzeszowa. W poniedziałek gości w Warszawie.
Amerykański Kongres w niedzielnym oświadczeniu wskazywał, że delegacja będzie kontynuować podróż po Polsce i spotka się z prezydentem Dudą i wyższymi rangą urzędnikami. Jak dodano, władze amerykańskie chcą podziękować „polskim sojusznikom za ich poświęcenie i wysiłek humanitarny”.

Trwa spotkanie prezydenta Dudy z Nancy Pelosi

Kalendarz transmisji

Styczeń 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
27-01-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych