zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

„Las jest nie tylko narodowym dobrem, ale także przestrzenią, która może jednoczyć Polaków”

19:56, 30.09.2019;   autor: msies;   źródło: KPRP, Radio Maryja

„Dziękuję za dbałość o polskie lasy, za Państwa codzienną pracę, za pół miliarda sadzonych co roku drzew. Wszystkim Państwu życzę wszelkiej pomyślności, satysfakcji i poczucia dumy z tego, jak wielką troską otaczają Państwo ten jeden z naszych najcenniejszych narodowych skarbów” – napisał Andrzej Duda do uczestników regionalnych obchodów Święta Lasu w Toruniu.


Podziel się:   Więcej

List odczytała szefowa Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska.

„Mam w żywej pamięci niedawną ogólnopolską akcję „SadziMY”, kiedy to razem z uczniami, harcerzami, strażakami i wolontariuszami mogliśmy posadzić sto hektarów lasu w Nadleśnictwie Rytel. Dziękuję raz jeszcze za tę wyjątkową akcję pokazującą, że las jest nie tylko naszym narodowym dobrem, ale także przestrzenią, która może jednoczyć nas, Polaków, wokół wspólnego celu” – podkreślił.

Tradycja Święta Lasu sięga lat 30’ ubiegłego wieku – powiedział rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Olga Ciemnoczołowska.

– Leśnicy tradycyjnie obchodzą Święto Lasu, które jest uhonorowaniem pomyślnie zakończonej akcji sadzenia lasu. Również jesienią będą prowadzone akcje odnowieniowe, więc jest to uhonorowanie akcji wiosennej, ale również plan odnowień lasu na przyszłość. Ten rok jest szczególny ze względu na klęskę, która miała miejsce w 2017 r. O ile Lasy Państwowe uprzątnęły 90 proc. całej ogromnej powierzchni, którą dotknęła klęska, to prace związane z sadzeniem drzew będą trwały jeszcze przez parę lat. Obchody Święta Lasu to też okazja, aby podziękować leśnikom za ich pracę – zaznaczyła Olga Ciemnoczołowska.

Prezydent Duda: SprzątaMY las. Dołącz do nas

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
04-02-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych