zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Latos: My się dopiero uczymy tego wirusa, pandemii i tego, jak postępować

15:03, 14.01.2022;   autor: akune;   źródło: PAP

– My się dopiero uczymy tego wirusa, pandemii, tego jak postępować – powiedział w piątek szef Komisji Zdrowia Tomasz Latos. To nie jest tak, że ktoś miał prawdę objawioną i wiedział wszystko – dodał.


Podziel się:   Więcej

Podczas rozmowy w WPolityce poseł iIS podkreślił, że wyraża szacunek wobec pracy członków Rady Medycznej.

Pytany o działania Rady odpowiedział, że do końca nie wie, jakie są jej ustalenia, ponieważ Rada nie przekazuje informacji prasowych z takimi czy innymi rekomendacjami, na dobrą sprawę nie wiemy, jak to wygląda.

– Nie wiemy też, czy tam są poglądy jednolite czy też te poglądy się ucierają w wyniku dyskusji i przekuwają na rekomendacje – dodał.

Jak przyznał Latos, wcześniej obowiązywały pewne schematy działania, natomiast to było dopasowywanie się do tego, co dotychczas było znane.

– Natomiast teraz, z każdym miesiącem czy rokiem wiemy więcej, ale wiemy też, że ten wirus dalej nas zaskakuje – podsumował.


Trzynastu członków Rady Medycznej rezygnuje z doradzania rządowi w sprawie epidemii
– Myślę, że po dwóch latach pandemii można by było przygotować przez ekspertów pewien algorytm postępowania w tych sytuacjach, kiedy nie ma jakiegoś dramatycznego przebiegu zakażenia na początku – powiedział szef Komisji.

Poinformował, że jego zdaniem należałoby przygotować jednolite wytyczne dla lekarzy rodzinnych, które powinny być w najprostszych przypadkach wdrażane i realizowane pod nadzorem tych lekarzy.

W piątek trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej zrezygnowało z doradzania rządowi ws. epidemii.


Projekt ustawy o weryfikacji covidowej nie będzie procedowany na obecnym posiedzeniu Sejmu
Myślę, że po dwóch latach pandemii można by było przygotować przez ekspertów pewien algorytm postępowania w tych sytuacjach, kiedy nie ma jakiegoś dramatycznego przebiegu zakażenia na początku – powiedział szef Komisji.

Poinformował, że jego zdaniem należałoby przygotować jednolite wytyczne dla lekarzy rodzinnych, które powinny być w najprostszych przypadkach wdrażane i realizowane pod nadzorem tych lekarzy.


Rada Medyczna: Negowanie wartości szczepień winno skutkować utratą stanowisk publicznych

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
30-09-2022
  • Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z uczestnikami akcji #sadziMY 15:10
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych