zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Lekcja bezpieczeństwa drogowego z pierwszą damą

07:30, 19.01.2021;   autor: akune;   źródło: KPRP

Na co należy zwrócić uwagę przechodząc przez ulicę, jak prawidłowo zapinać pasy bezpieczeństwa, o czym informują znaki drogowe i dlaczego jeżdżenie rowerem w kasku jest tak ważne tłumaczyli podczas zdalnej lekcji bezpieczeństwa pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda i Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.


Podziel się:   Więcej

– Po dłuższej przerwie przyszliście dziś do szkoły i jest to doskonały moment, żeby przypomnieć sobie podstawowe zasady uczestnictwa w ruchu drogowym – mówiła Agata Kornhauser-Duda w pierwszym dniu nauczania stacjonarnego dla dzieci klas 1-3 szkół podstawowych.

W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19, z końcem października 2020 r. uczniowie starszych klas, a od 9 listopada także młodszych, przeszli w tryb nauczania zdalnego.

W poniedziałek do szkół wróciły najmłodsze dzieci. – Każdy z was musiał dotrzeć dziś do szkoły czy to pieszo, czy jadąc z rodzicami samochodem, czy korzystając np. z autobusu. Większość z was, podstawowe zasady pewnie doskonale zna, ale dziś jest to bardzo dobry moment, żeby je powtórzyć – mówiła Agata Kornhauser-Duda, rozpoczynając lekcję.


Kancelaria prezydenta zachęca do udziału w akcji „Ferie po królewsku online”
W interaktywnych zajęciach uczestniczyli uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie w ramach projektu Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka.

Małżonka Prezydenta rozmawiała z maluchami o przechodzeniu na drugą stronę ulicy, bezpiecznym poruszaniu się rowerem, sygnalizacji świetlnej dla kierowców i pieszych czy telefonów alarmowych.

Dzieci obejrzały przygody Tirka, rozwiązywały rebusy oraz znakomicie odpowiadały na zagadki i pytania pierwszej damy i ministra Alvina Gajadhura.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem waszej wiedzy. Jesteście odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego i wszystkie wasze odpowiedzi oceniam celująco. Brawa dla was – stwierdziła pierwsza dama, gratulując maluchom.


Ogólnopolski projekt edukacyjny. Pierwsza dama czytała przedszkolakom bajki
Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka to zajęcia edukacyjne online skierowane do przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3 szkół podstawowych pozwalające na przekazywanie najważniejszych informacji o bezpieczeństwie ruchu drogowego w zabawny, interesujący dla małych dzieci sposób.

– Pamiętajcie, że wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego, więc musimy dbać o bezpieczeństwo nie tylko własne, ale także innych. Wprowadzajcie w życie wszystkie zasady, o których dziś usłyszeliście, ale również kształtujcie w sobie cechy, które pomogą odpowiednio zachować się w różnych sytuacjach – kierujcie się rozwagą i zawsze zachowujcie spokój – tłumaczyła dzieciom pierwsza pama.


Pierwszą damę odwiedzili uczniowie z województwa łódzkiego
> Od lat Inspekcja Transportu Drogowego prowadzi w szkołach w całej Polsce lekcje bezpieczeństwa, kilkukrotnie uczestniczyła w nich Agata Kornhauser-Duda. Ze względu na sytuację epidemiczną i zagrożenie SARS-CoV-2 dotychczasowa forma zajęć została zmieniona i bezpośrednie spotkania edukacyjne w szkołach zastąpiły zajęcia online.

– Formuła zajęć umożliwia nie tylko ich bezpieczne przeprowadzenie, ale przede wszystkim dotarcie do większej grupy odbiorców. Zajęcia były prowadzone również w czasie zimowych ferii dla dzieci uczestniczących w półkoloniach. Zainteresowanie szkół przerosło nasze oczekiwania – podkreślił Alvin Gajadhur, któremu pierwsza pama podziękowała „za tę niezwykle ważną i potrzebną akcję”.


Jak bezpiecznie przejść przez tory? Lekcja bezpieczeństwa z pierwszą damą
Po zakończeniu lekcji Agata Kornhauser-Duda spotkała się, także zdalnie, z dyrektor placówki w Jabłonnie, z którą rozmawiała o powrocie najmłodszych dzieci do nauki stacjonarnej, o zajęciach on-line dla uczniów wyższych klas i szkoleniach dla nauczycieli z zakresu metodyki pracy zdalnej.

Panie podjęły także temat zaplanowanego na maj br. egzaminu ósmoklasisty. Mówiły o obawach dzieci i nauczycieli oraz rodziców,


Pierwsza dama rozmawiała z najmłodszymi użytkownikami dróg

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych