zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Lewica na spotkaniu u premiera będzie domagać się procedowania projektu ustawy ws. obowiązkowych szczepień

15:20, 24.01.2022;   autor: msies;   źródło: PAP

Lewicę na spotkaniu u premiera Mateusza Morawieckiego będą reprezentować wiceprzewodniczący klubu Marcelina Zawisza, Katarzyna Ueberhan i Tomasz Trela - wynika z informacji PAP. Lewica ma domagać się procedowaniu jej projektu ws. obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19.


Podziel się:   Więcej

Premier Mateusz Morawiecki skierował zaproszenie do przewodniczących klubów, kół parlamentarnych oraz szefów partii politycznych na wspólne spotkanie dotyczące dalszej walki z pandemią COVID–19. Spotkanie odbędzie się we wtorek w KPRM. „Wierzę, że będzie owocne i pozwoli nam na podjęcie kolejnych najlepszych możliwych decyzji dotyczących zdrowia i życia wszystkich Polek i Polaków” – napisał szef rządu.

Decyzję o reprezentacji Lewicy na spotkaniu u premiera podjęło w poniedziałek po południu prezydium klubu. Jak wynika z informacji PAP, będą to pierwsza wiceprzewodnicząca klubu Marcelina Zawisza, która zasiada w sejmowej komisji zdrowia oraz wiceprzewodniczący Katarzyna Ueberhan i Tomasz Trela.

Jak powiedział szef klubu Krzysztof Gawkowski, „Lewica idzie na spotkanie z propozycjami programowymi”. – Jeżeli nie będzie na nie zgody – to na inne spotkania nie będzie chodziła – zaznaczył.


Müller: Projekt dot. weryfikacji szczepień w pracy jest kompromisowy
Zawisza powiedziała, że przedstawiciele jej formacji będą się domagać na spotkaniu u premiera procedowania ustawy Lewicy dotyczącej obowiązku szczepień przeciw COVID-19 i wprowadzającej paszporty covidowe. – Postulat ten popierają pracodawcy, związki zawodowe oraz Rada Medyczna, której 13 z 17 członków ostatnio zrezygnowało, a także Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych – podkreśliła posłanka.

Spotkanie w KPRM poświęcone tematowi walki z pandemią COVID-19, ma się rozpocząć we wtorek o godz. 13:00. Według zaproszenia, podczas spotkania mają być dyskutowane „rozwiązania prawne i systemowe, które umożliwią wykorzystanie skutecznych narządzi zapobiegających rozwojowi pandemii w Polsce”.

Poselski projekt ustawy o weryfikacji covidowej złożyła w Sejmie grupa posłów PiS z Czesławem Hocem na czele. Według autorów projektu, przepisy mają „umożliwić pracodawcy sprawowanie rzeczywistej kontroli” nad ryzykiem wystąpienia infekcji koronawirusa powodującego chorobę COVID–19 w zakładzie pracy. Znalazły się tam zapisy, że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID–19 lub o negatywnym wyniku testu albo też informacji o przebytej infekcji koronawirusa.


Spotkanie marszałek Sejmu z klubami ws. pandemii COVID-19

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych