zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Lichocka: Nie wykonałam żadnego złego gestu ani czynu

08:46, 14.02.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Joanna Lichocka (PiS) zadeklarowała gotowość do złożenia wyjaśnień przed Komisją Etyki Poselskiej, przed którą postawić chcą ją posłowie KO za – jak twierdzą – „obsceniczny gest” na sali obrad. Zapewniła, że nie miała intencji wykonania „wulgarnego gestu”, co – jej zdaniem – widać na filmach.


Podziel się:   Więcej

Sejm opowiedział się w czwartek się przeciwko uchwale Senatu o odrzucenie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej, która zakłada rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla TVP i Polskiego Radia.

Po głosowaniu media społecznościowe obiegło zdjęcie, na którym widać rzekomo jak Lichocka trzyma wyciągnięty w górę palec. Sama posłanka tłumaczyła na Twitterze, że przesuwała „dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie”, bo była „zdenerwowana”.

Posłowie KO zapowiedzieli złożenie wniosku do komisji etyki poselskiej o ukaranie Joanny Lichockiej (PiS) za – w ich odczuciu – „obsceniczny gest” na sali sejmowej. Zachowanie posłanki PiS nazwali „bezczelnym zachowaniem i arogancją”.

Lichocka w rozmowie z PAP zadeklarowała, że jest gotowa stanąć przed Komisją Etyki Poselskiej.

– Nie wykonałam żadnego złego gestu ani czynu. To, co opozycja sugeruje, wynika ze stopklatki, wyjętego urywka ruchu ręki. Nie miałam intencji robienia żadnego wulgarnego gestu i na filmach to widać – przekonywała posłanka KO.


Oceniła przy tym, że Platforma Obywatelska „jak zawsze posługuje się manipulacją i kłamstwem”. – Oni po prostu kłamią tak, jak oddychają. Niczego innego nie umieją. I teraz na podstawie zmanipulowanych zdjęć, próbują jakoś uderzyć we mnie. To jest coś, do czego Platforma nas od lat przyzwyczaiła. To jest element ich przemysłu pogardy, przemysłu nienawiści i metody szczucia. Mnie to nie zaskakuje – podkreśliła Lichocka.


Sejm zdecydował o przyznaniu rekompensaty mediom publicznym
 
 
 
...
 

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 
28-02-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych