zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Lider PSL: Widać, że nasz wniosek o odwołanie obecnego ministra rolnictwa był skuteczny

09:25, 26.10.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Widać, że nasz wniosek o odwołanie obecnego ministra rolnictwa Grzegorza Pudy był skuteczny; widać, że rządzący przyznają się do błędu i że mamy tutaj dobre wyczucie - powiedział we wtorek lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, pytany o prawdopodobną zmianę ministra rolnictwa.


Podziel się:   Więcej

We wtorek o godz. 17 prezydent Andrzej Duda dokona zmian w składzie rządu. Rekonstrukcja była zapowiadana od czasu opuszczenia koalicji rządzącej przez Porozumienia Jarosława Gowina.

Według portalu wPolityce.pl spodziewane zmiany w rządzie mają objąć m.in. ministerstwa: klimatu i środowiska oraz rolnictwa i rozwoju wsi. Pierwszym z tych resortów - zamiast Michała Kurtyki - miałaby pokierować b. wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Anna Moskwa, a drugim - obecny szef sejmowej Komisji Finansów Publicznych Henryk Kowalczyk, zastępując Grzegorza Pudę.

Kosiniak-Kamysz pytany we wtorek w programie Tłit WP, jak ocenia przyszłego ministra rolnictwa, którym najprawdopodobniej zostanie Henryk Kowalczyk ocenił, że to pokazuje, iż wniosek PSL o odwołanie ministra Pudy był skuteczny. - Widać, że rządzący przyznają się do błędu i że mamy dobre tutaj wyczucie - powiedział szef ludowców.

Kosiniak-Kamysz: W Senacie poprzemy wniosek o budowie zapory na granicy
Według niego, tak naprawdę niewielu wie, kto jest obecnie ministrem rolnictwa. - Bo pan minister Puda raczył raz zaszczycić na przykład Wysoką Izbę w Sejmie swoją wypowiedzią, tylko jak był ten nasz wniosek o jego odwołanie - powiedział Kosiniak-Kamysz.

W połowie września Sejm odrzucił złożony w sierpniu przez PSL wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy. We wniosku ludowcy podkreślili, że odkąd Puda został ministrem w październiku ubiegłego roku MRiRW „Nie przygotowuje projektów legislacyjnych, nie prowadzi dialogu z rolnikami, z organizacjami rolniczymi. 10 miesięcy nic nierobienia to kpina z polskich rolników” - napisali politycy w uzasadnieniu.

Zmiany w resortach. Powraca Ministerstwo Sportu

Kalendarz transmisji

Grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
04-12-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych