zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Lubelszczyzna jest i w najbliższych latach będzie wielkim placem budowy dróg”. Nowy odcinek S12 otwarty

13:28, 22.08.2018;   autor: msies;   źródło: TVP Info, PAP

– Lubelszczyzna jest i w najbliższych latach będzie wielkim placem budowy nie tylko takich dróg, jak ta obwodnica Puław, czy za chwilę otwierane kolejne odcinki drogi S17, czy S12" - powiedział premier podczas uroczystości otwarcia II etapu obwodnicy Puław w ciągu drogi ekspresowej S12.


Podziel się:   Więcej

Nowy odcinek drogi łączy obwodnicę Puław z węzłem Kurów na drodze ekspresowej S17, prowadzącej z Warszawy do Lublina.

Rząd chce zbudować również drogi, „których kompletnie nie było na mapach oddziedziczonych po naszych poprzednikach” – podkreślił premier.

– Chcemy przyciągnąć gminy, powiaty, które do tej pory były zaniedbane, do życia gospodarczego, społecznego – powiedział Morawiecki.

Premier podkreślił również znaczenie drogi S19, od Lublina na północ do Białegostoku i na południe do Rzeszowa. – Drogę, którą nazywamy czasami kręgosłupem Polski wschodniej. Drogę, która otworzy gospodarczo, handlowo całą Lubelszczyznę na północ, ale również na południe Europy. A więc stworzy nowe pespektywy rozwoju. Jest to droga, dla której mamy zabezpieczenie w naszym programie rozbudowy dróg krajowych i autostrad - powiedział premier.

Premier otworzy fragment obwodnicy Puław na S12
 
 
 
...
 

Polska Wschodnia jednym z kluczowych obszarów inwestycji

– Nasz wielki program infrastrukturalny i rozwoju dróg, rozwoju dróg lokalnych i rozwoju dróg szybkiego ruchu. Dróg ekspresowych, autostrad S19, S17, S12 pokazuje, że dla nas Polska Wschodnia jest jednym z kluczowych obszarów, w których będziemy inwestowali – powiedział premier.

– Postrzegamy inwestycje w infrastrukturę nie jako wydatek, czy zbędny wydatek, ale jako najlepszą inwestycję w komfort życia mieszkańców, lepsze warunki bezpieczeństwa, zdrowia i oczywiście również zwiększenie ruchu turystycznego, zwiększenie możliwości rozwoju gospodarczego – dodał premier.

Premier podtrzymał też wcześniejsze zapowiedzi, że do września zostanie utworzony fundusz na drogi lokalne, którego zapowiadana wcześniej wysokość ma wynieść 5 mld zł.

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
30-03-2020
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych