zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Macierewicz chciał przerwania posiedzenia Sejmu w związku ze „skandalicznymi” słowami nt. Kaczyńskiego

13:58, 27.10.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– Zgłaszam wniosek formalny o przerwanie posiedzenia Sejmu i zwołanie Konwentu Seniorów w związku ze skandalicznymi słowami, które oskarżały Jarosława Kaczyńskiego o to, co jest winą tych, którzy dzisiaj atakują życie ludzkie – powiedział we wtorek poseł PiS Antoni Macierewicz.


Podziel się:   Więcej

We wtorek minister rodziny Marlena Maląg przedstawiła w Sejmie informację na temat pomocy dzieciom z niepełnosprawnościami m.in. w ramach programu „Za życiem".

Szefowa MRiPS omówiła także ewentualne skutki realizacji wyroku TK w sprawie aborcji.

Po wystąpieniu Maląg wypowiadali się reprezentanci poszczególnych klubów i kół poselskich. Poseł Konfederacji Robert Winnicki podkreślił, że kraj jest w chaosie.

– Gospodarka jest w zapaści, a wy tutaj razem z panem Kaczyńskim, który celowo karze policji zachowywać się biernie pod kościołami, żeby była jak największa profanacja, żeby jak najwięcej pomników zostało profanowanych, bo to, co urządzacie dzisiaj tutaj w tej Izbie i na ulicach, to jest na rękę Jarosławowi Kaczyńskiemu. To Jarosław Kaczyński rozpala razem z wami, którzy jak marionetki w tym teatrzyku się dajecie używać po to, żeby przykryć dzisiaj kryzys państwa, chaos w państwie i kryzys gospodarczy – powiedział poseł Konfederacji.


Przepychanki na sali sejmowej. Interweniowała Straż Marszałkowska
– Dzieci pod ochronę, matki i rodzice ze wsparciem państwa, a Jarosław Kaczyński do dymisji – oświadczył Winnicki.

Po słowach posła Konfederacji na mównicę wszedł Antoni Macierewicz z wnioskiem formalnym.

– Pani marszałek, zgłaszam wniosek formalny o przerwanie posiedzenia i zwołanie Konwentu Seniorów w związku ze skandalicznymi słowami, które przed chwilą padły, które oskarżały pana Jarosława Kaczyńskiego o to, co jest winą tych barbarzyńców, tych którzy dzisiaj atakują życie ludzkie – powiedział.

– Bardzo proszę pana posła, żeby nigdy więcej takie kłamstwa z pana ust nie padły, bo one są skandaliczne i niedopuszczalne – dodał Macierewicz, zwracając się do Winnickiego.


Sejm odrzucił wniosek o przerwę w obradach

Kalendarz transmisji

Listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30      
29-11-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych