zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Maląg: Przygotowujemy się do reformy w zakresie funkcjonowania pomocy społecznej

16:59, 06.05.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Przygotowujemy się do dużej reformy w zakresie funkcjonowania pomocy społecznej; sugestie w tym zakresie, które zostaną wypracowane w ramach prezydenckiej Rady ds. Społecznych, będą dla nas bardzo ważne – powiedziała w czwartek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.


Podziel się:   Więcej

Maląg wzięła udział w czwartek w Pałacu Prezydenckim w inauguracyjnym posiedzeniu powołanej tego dnia przez prezydenta Rady ds. Społecznych.

– Działań, które już zostały zrobione jest bardzo wiele, ale na kolejną kadencję są kolejne wyzwania w zakresie szeroko rozumianej polityki społecznej, a więc wsparcia określonych grup, funkcjonowania pomocy społecznej (...). Przygotowujemy się do dużej reformy w tym zakresie, a więc sugestie, które w ramach Rady będą wypracowane, będą dla nas bardzo ważne – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej.

Zaznaczyła, że „dzięki wsparciu także prezydenta, działania w zakresie polityki prorodzinnej są intensywnie realizowane i nie są zachwiane”.

Dodała, że kwestiami rodziny będzie zajmować się oddzielna rada w ramach Narodowej Rady Rozwoju Prezydenta RP.
 
 
 
...
 
Minister Marlena Maląg wyraziła przekonanie, że wspólne działanie prezydenckiej Rady ds. Społecznych z rządem zaowocuje wypracowanie „rozsądnych rozwiązań, które da się przełożyć na konkret”.

– Istotne jest to, że rozwiązania, które zostaną wypracowane, będą zaproponowane przez Radę, będą miały szanse na to, by je wdrożyć – zaznaczyła minister.Prezydent: Zadaniem Rady ds. Społecznych wypracowanie propozycji tzw. emerytury stażowej

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30   
18-09-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych