zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Mamy 1300 wolnych respiratorów i około 18 tys. wolnych łóżek covidowych”

13:41, 04.12.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– W Polsce mamy 1300 wolnych respiratorów i około 18 tys. wolnych łóżek covidowych – tak szef KPRM Michał Dworczyk odniósł się do doniesień medialnych o braku sprzętu w szpitalach. Zaapelował również do polityków opozycji o odpowiedzialność i niewykorzystywanie epidemii do celów politycznych.


Podziel się:   Więcej

Szef KPRM podczas piątkowej konferencji prasowej odniósł się do – jak mówił – „fake newsów przekazywanych przez parlamentarzystów opozycji” dotyczących dostępności sprzętu medycznego.

– Dzisiaj pojawiła się informacja przekazywana przez polityków opozycji, że brakuje respiratorów, że stoją takie urządzenia rzekomo niewykorzystywane w szpitalu narodowym na Stadionie Narodowym w Warszawie, natomiast w innych szpitalach brakuje takich urządzeń. Chciałbym zdementować te informacje i zaapelować do polityków, niezależnie od tego jakie barwy polityczne reprezentują, o odpowiedzialność i niewykorzystywanie epidemii do tego, żeby realizować jakieś partykularne cele politycznego – powiedział Dworczyk.

– Dzisiaj mamy w Polsce około 18 tysięcy wolnych łóżek covidowych i około 1300 wolnych respiratorów dla pacjentów covidowych – poinformował.

Szef kancelarii premiera dodał, że na samym Mazowszy wolnych jest około 2,5 tys. łóżek covidowych oraz około 130 respiratorów dla pacjentów covidowych. Podkreślał przy tym, że w razie zgłaszania zapotrzebowania Agencja Rezerw Materiałowych wydaje kolejne respiratory i kardiomonitory.


Premier dementuje fake newsy nt. respiratorów: Wciąż mamy ich duży zapas


Kancelaria premiera: Ponad 1500 respiratorów trafi do szpitali tymczasowych
Zapewnił, że każdy szpital, który zgłasza uzasadnioną potrzebę dotyczącą sprzętu, otrzymuje ten sprzęt.

– Jeśli ktoś posiada informacje, że jakaś placówka nie posiada sprzętu, a potrzebuje go pozyskać, to prosimy o informacje, bo te, które zostały przedstawione za pośrednictwem niektórych mediów są fałszywe – stwierdził Dworczyk.

Szef KPRM odniósł się do artykułu „Faktu" z piątku – „Opozycja oskarża: respiratory marnują się na Narodowym!”. W tekście „Fakt” powołuje się na informacje posłów KO Michała Szczerby i Dariusza Jońskiego. Posłowie KO powiedzieli gazecie m.in. że według ich informacji w szpitalach brakuje sprzętu, personelu, leków i osocza, a sprzęt na Stadionie Narodowym jest nieużywany.


Premier: Mamy dziś ponad 3 tys. respiratorów czekających na podłączenie

Kalendarz transmisji

Styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
20-01-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych