zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Mariusz Kamiński: Straż Graniczna jest symbolem suwerenności naszego kraju

13:44, 14.05.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Jesteście formacją, która symbolizuje suwerenność naszego kraju. Skutecznie chronicie nas przez zalewem nielegalnej imigracji, a w czasie pandemii chronicie Polskę przed koronawirusem – powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński podczas uroczystości związanych z 30-leciem powołania Straży Granicznej.


Podziel się:   Więcej

– Z okazji waszego pięknego święta i pięknego jubileuszu chciałbym wyrazić słowa swojego najwyższego szacunku i uznania oraz podziękowania za wasz profesjonalizm, za to jak angażujecie się w zadania, które są wam powierzone. To są niezwykle ważne zadania państwowe – powiedział minister Kamiński podczas piątkowej uroczystości w Belwederze, zorganizowanej z okazji 30-lecia powołania Straży Granicznej..

– Straż Graniczna jest jedną z tych formacji państwa polskiego, która symbolizuje jego suwerenność. Ochrona granic jest warunkiem istnienia naszej niepodległości. To zadanie piękne i wielkie, które wykonujecie znakomicie – dodał.

– Dzięki wam granice naszego kraju są bezpieczne. To wy skutecznie chronicie nas przed zalewem nielegalnej imigracji. Skutecznie rozbijacie zorganizowane grupy przestępcze zajmujące się przemytem, handlem ludźmi, bronią i narkotykami. Jesteście formacją niezawodną, na którą można liczyć w każdych trudnych warunkach – podkreślił szef MSWiA.


Prezydent: Straż Graniczna wykonuje swoje obowiązki wzorowo
 
 
 
...
 
Mariusz Kamiński powiedział, że szczególne znaczenie dla ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce miała praca Straży Granicznej w czasie pandemii.

– Kiedy z dnia na dzień istniała konieczność, aby odtworzyć na nowo, na twardo, granice naszego państwa, zrobiliście to sprawnie i skutecznie, dzięki temu ograniczono pandemię w naszym kraju – powiedział.Prezydent wręczył odznaczenia państwowe oraz awanse generalskie funkcjonariuszom SG