zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Marszałek Grodzki opuścił salę podczas wystąpienia szefowej rosyjskiej Rady Federacji nt. demokracji

12:34, 21.10.2021;   autor: msies;   źródło: PAP

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki, który bierze udział w Europejskiej Konferencji Przewodniczących Parlamentów państw Rady Europy odbywającej się w Atenach, opuścił salę podczas wystąpienia szefowej Rady Federacji Rosyjskiej Walentiny Matwijenko na temat demokracji - poinformował Senat RP.


Podziel się:   Więcej

„W trakcie Europejskiej Konferencji Przewodniczących Parlamentów Marszałek Senatu RP prof. Grodzki wraz z delegacją opuścił salę podczas wystąpienia Przewodniczącej Rady Federacji Rosyjskiej Valentiny Matvienko na temat demokracji” - poinformował w czwartek Senat RP na Twitterze.

Jak podkreślono, był to akt solidarności z krajami, których terytorium jest okupowane przez Rosję.

W dwudniowej Europejskiej Konferencji Przewodniczących Parlamentów państw członkowskich Rady Europy w Atenach, która rozpoczęła się w czwartek biorą udział marszałkowie Sejmu i Senatu - Elżbieta Witek i Tomasz Grodzki. W konferencji uczestniczy też szefowa wyższej izby parlamentu Rosji, Walentina Matwijenko.

Uczestnicy konferencji będą dyskutować między innymi o doświadczeniach i wyzwaniach, jakie stoją przed demokratycznymi państwami w obliczu kryzysu publicznej ochrony zdrowia, wywołanego pandemią COVID-19, o roli parlamentów w zapewnieniu prawa do zdrowego i zrównoważonego środowiska naturalnego oraz o wspólnej przyszłości obywateli Europy.

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
05-02-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych