zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Marszałek Sejmu: Kobiety potrafią łączyć życie rodzinne z pracą

12:08, 08.03.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

– Kobiety w sposób wyjątkowy potrafią łączyć życie rodzinne z pracą zawodową i znajdują jeszcze czas na działalność społeczną – powiedział w poniedziałek marszałek Sejmu Elżbieta Witek podczas konferencji „Turystyka kulinarna szansą na rozwój obszarów wiejskich”.


Podziel się:   Więcej

Podczas konferencji zorganizowanej w Boguchwale koło Rzeszowa przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, marszałek Sejmu podkreśliła, że „co trzecie gospodarstwo prowadzone jest przez kobiety”.

Zaznaczała zarazem, że kobiety potrafią łączyć pracę z życiem rodzinnym i jeszcze znaleźć czas na działalność społeczną, której przykładem są koła gospodyń wiejskich. – Dzieje się w nich naprawdę wiele ciekawych inicjatyw, panie robią to znakomicie – dodała marszałek Sejmu.

– Dzisiaj z okazji święta kobiet chciałabym powiedzieć, nie tylko od siebie, ale chciałbym powiedzieć jako marszałek Sejmu, że doceniamy was bardzo każdego dnia. (...) Wiemy jak trudno jest pogodzić życie i obowiązki rodzinne z pracą zawodową, pracą społeczną, a wy to robicie cudownie. Jesteście ostoją polskich rodzin – mówiła marszałek Sejmu do uczestniczek konferencji.
Witek stwierdziła, że kobiety pierwsze uczą w swoich rodzinach patriotyzmu, przekazują wiarę. – Dbacie o to żeby rodzina była całością, żeby się szanowała, żeby o siebie wzajemnie dbała. Znajdujecie czas na to, żeby dostrzec sąsiada obok albo człowieka potrzebującego. Jeśli jest taka potrzeba wiemy, że zawsze można na was liczyć – powiedziała marszałek Sejmu.

W Dniu Kobiet życzyła „paniom przede wszystkim dużo zdrowia, wielu przyjaciół wokół, wiele miłości; szacunku ze strony nie tylko najbliższych, ale ze strony tych, którzy są wokół was”. – Żeby ten rok był lepszy od tego, który mija i żebyście panie zawsze były obdarzane najwyższym szacunkiem, bo na to zasługujecie – powiedziała Witek.

Po południu w Rzeszowie marszałek Sejmu będzie uczestniczyła we mszy w intencji płk. Leopolda Lisa-Kuli w 102. rocznicę śmierci. Weźmie również udział w uroczystym przyrzeczeniu strzelców Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego oraz w złożeniu kwiatów pod pomnikiem płk. Leopolda Lisa-Kuli.

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych