zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Marszałek Sejmu: Nie rezygnujemy z programów społecznych

22:32, 21.01.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wyraziła w czwartek zadowolenie, że Sejm uchwalił ustawę, która przewiduje wypłatę tzw. 14 emerytury w 2021 roku. Mimo trudnej sytuacji nie rezygnujemy z programów społecznych – podkreśliła Witek.


Podziel się:   Więcej

„Sejm przegłosował ustawę o dodatkowej, 14 emeryturze dla milionów seniorów w 2021 r. To realizacja obietnicy złożonej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Mimo trudnej sytuacji nie rezygnujemy z programów społecznych. #DotrzymujemySłowa” – napisała marszałek Sejmu na Twitterze.

Zgodnie ustawą pełną czternastą emeryturę, w wysokości minimalnej emerytury otrzymają seniorzy pobierający świadczenie w wysokości nieprzekraczającej 2900 zł brutto.

W przypadku emerytów i rencistów pobierających świadczenie w wysokości powyżej 2900 zł stosowana będzie zasada złotówka za złotówkę, a więc czternasta emerytura będzie pomniejszana o kwotę przekroczenia ponad 2900 zł.Sejm uchwalił ustawę w sprawie czternastej emerytury
Czternasta emerytura zostanie wypłacona z urzędu w terminie wypłaty listopadowych świadczeń. W wyjątkowych sytuacjach świadczenie będzie wypłacone w grudniu 2021 r. – w przypadku świadczeń i zasiłków przedemerytalnych - i w styczniu 2022 r. – w przypadku okresowo co kwartał wypłacanych świadczeń z ubezpieczenia społecznego rolników.


Sejm uchwalił nowelę ustawy w sprawie waloryzacji emerytur i rent