zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Marszałek Sejmu przesłała list kondolencyjny rodzinie zmarłej posłanki Anny Wasilewskiej

18:15, 12.04.2021;   autor: kawi;   źródło: IAR

W liście kondolencyjnym do rodziny zmarłej posłanki Anny Wasilewskiej Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podkreśliła jej odpowiedzialność i pracowitość.


Podziel się:   Więcej

Anna Wasilewska była parlamentarzystką VIII i IX kadencji Sejmu. Reprezentowała Platformę Obywatelską. Zmarła 6 kwietnia w wieku 63 lat. Dziś została pochowana w Alei Zasłużonych na cmentarzu komunalnym w Dywitach.

Jak informuje Kancelaria Sejmu, w liście kondolencyjnym przekazanym rodzinie zmarłej Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podkreśliła, że Anna Wasilewska z zaangażowaniem wykonywała obowiązki zawodowe i społeczne. „Zapisała się w naszej pamięci nie tylko jako mądry polityk w pełni oddany służbie publicznej, lecz także jako poseł, samorządowiec troszczący się o losy Ojczyzny, a także o drugiego człowieka, zarówno w wymiarze jednostki, jak i całego społeczeństwa. Podejmując liczne inicjatywy, Anna Wasilewska miała na względzie dobro wspólne” - napisała Marszałek.

Elżbieta Witek podkreśliła, że „znakomite kompetencje, doświadczenie, jak również wysokie standardy, którymi [Anna Wasilewska] kierowała się w swojej pracy i życiu, budziły i budzić będą duży szacunek oraz uznanie”.
Anna Wasilewska - samorządowiec, pedagog, menadżer oświaty i sportu, społecznik - zajmowała się między innymi sprawami edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego. W latach 2007 - 2008 pełniła urząd wiceprezydenta Olsztyna. Od 2010 była radną sejmiku i wicemarszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego.

W Sejmie, w którym zasiadała jako posłanka od 2015 roku, uczestniczyła w pracach komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Kultury i Środków Przekazu, a także zespołów parlamentarnych ds. języka esperanto (jako przewodnicząca zespołu), ds. Polski Wschodniej (jako wiceprzewodnicząca), ds. ochrony Puszczy Białowieskiej, ds. przyszłości Unii Europejskiej, ds. Rzemiosła i Szkolnictwa Zawodowego oraz Warmińsko-Mazurskim Zespole Parlamentarnym.

W obecnej, IX kadencji Sejmu pracowała w Komisji do Spraw Petycji, Komisji Kultury i Środków Przekazu, Karkonoskim Zespole Parlamentarnym, Parlamentarnym Zespole Strażaków, Warmińsko-Mazurskim Zespole Parlamentarnym, Zespole Parlamentarnym „Zerwij z plastikiem”, a także zespołach parlamentarnych do spraw: onkologii, przyszłości edukacji, zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży i uzdrowisk.

Prezydent nadał pośmiertnie Izabelli Sierakowskiej Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski