zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Marszałek Sejmu: Służba Więzienna niejednokrotnie dała przykład odwagi

14:19, 28.06.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

Na przestrzeni dekad niejednokrotnie funkcjonariusze i pracownicy więziennictwa dali przykład odwagi i przywiązania do bliskich nam wartości – napisał marszałek Sejmu Marek Kuchciński w liście skierowanym do uczestników Centralnych Obchodów Święta Służby Więziennej odczytanym w piątek na pl. Piłsudskiego.


Podziel się:   Więcej

„Centralne Obchody Służby Więziennej stanowią okazję, bym przekazał władzom, funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Służby Więziennej w całej Polsce słowa uznania za niełatwą i wymagającą pracę, a także za kultywowanie tych tradycji sięgających czasów Niepodległej” – napisał marszałek Sejmu Marek Kuchciński w liście odczytanym przez posłankę Ewę Tomaszewską, byłego więźnia politycznego.

„Na przestrzeni dekad niejednokrotnie funkcjonariusze i pracownicy więziennictwa dali przykład odwagi i przywiązania do bliskich nam wartości. Tym, co łączy pokolenie funkcjonariuszy Służby Więziennej, to troska i odpowiedzialność za bezpieczeństwo obywateli oraz ład społeczny, zaangażowanie i wyjątkowe umiejętności, a także chęć wyjścia naprzeciw drugiemu człowiekowi” – podkreślił. „Dzięki państwa uwadze osadzeni odnajdują drugą szansę na nowe życie” – dodał w liście.

Podkreślił, że starania funkcjonariuszy i pracowników SW przynoszą wymierne efekty, służące nie tylko więźniom, lecz także całemu społeczeństwu. „Za zaangażowanie i wypełnianie niełatwej misji gorąco dziękuję” – napisał.

Marszałek Sejmu w liście zwrócił się także do promowanych na pierwszy stopień oficerski, którym pogratulował i złożył życzenia pomyślności w pełnieniu służby. „Funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym życzę bezpiecznej i spokojnej pracy. Niech będzie ona źródłem satysfakcji, zaś zrealizowane projekty przyniosą zadowolenie” – napisał.


Prezydent do Służby Więziennej: Państwa trud należy do najbardziej odpowiedzialnych


Premier Morawiecki: Dokonała się głęboka reforma Służby Więziennej w Polsce

Kalendarz transmisji

Styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
21-01-2021
  • 25. posiedzenie Sejmu – dzień drugi 09:00
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych