zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Marszałek Sejmu spotkała się z przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Republiki Korei Kim Jin Pyo

21:50, 05.08.2022;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

O zacieśniającej się współpracy w sektorze zbrojeniowym i pomocy ukraińskim uchodźcom wojennym rozmawiała w piątek w Warszawie marszałek Sejmu Elżbieta Witek z przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Republiki Korei Kim Jin Pyo.


Podziel się:   Więcej

Jak poinformowały służby prasowe Sejmu, podczas piątkowego spotkania poruszono przede wszystkim kwestie współpracy na różnych płaszczyznach między oboma krajami.

Marszałek Sejmu - jak czytamy - wyraziła zadowolenie z powodu dobrych relacji między państwami. „Elżbieta Witek podkreśliła, że Polska i Republika Korei mają podobną historię, naznaczoną walkami o niepodległość, a także poszanowaniem prawa międzynarodowego i przywiązaniem do demokracji” – zrelacjonowano.

Jak podano, przewodniczący Kim Jin Pyo przypomniał, że Polska jest krajem, w którym Republika Korei realizuje największe inwestycje.

„W trakcie dyskusji podniesiono, że współpraca rozwija się w różnych dziedzinach, a partnerstwo ma charakter strategiczny. Strony zwróciły także uwagę na coraz większą rolę współpracy w sektorze zbrojeniowym” – doniosły służby prasowe Sejmu.

Marszałek Witek podziękowała też koreańskiemu politykowi za stanowczy sprzeciw Korei wobec rosyjskiej agresji w Ukrainie. Kim Jin Pyo wyraził z kolei podziw dla Polski i jej obywateli za pomoc, jakiej udzielili wojennym uchodźcom.


Witek: Polska największym ambasadorem Ukrainy na świecie

Elżbieta Witek wyraziła tez nadzieję na zwiększenie współpracy międzyparlamentarnej pomiędzy naszymi krajami. Jak podkreśliła, dzięki współpracy w tym zakresie łatwiej o porozumienie także na innych szczeblach.


Marszałek Sejmu: Wojna w Ukrainie jest wojną Rosji przeciwko całemu wolnemu światu

Kalendarz transmisji

Sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
08-08-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych