zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Marszałek Sejmu: wniosek formalny KO rozpatrzony zostanie w piątek

15:25, 26.03.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Złożony przez Małgorzatę Kidawę-Błońską (KO) wniosek formalny o wprowadzenie do porządku obrad projektów przygotowanych przez Koalicję Obywatelską zostanie rozpatrzony w piątek - poinformowała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.


Podziel się:   Więcej

Przed rozpoczęciem debaty nad projektowanymi zmianami w regulaminie Sejmu, Kidawa-Błońska zgłosiła wniosek formalny o przerwanie posiedzenia do czasu wprowadzenia do porządku obrad punktów obejmujących omówienie i przegłosowanie projektów złożonych przez Koalicję Obywatelską.

Kidawa-Błońska stwierdziła, że rządzący „stracili już wiele tygodni i nie pomogli Polakom”.

– Oskarżam was, wiedzieliście, manipulowaliście, wprowadziliście chaos i jesteście po prostu tchórzami – powiedziała Kidawa-Błońska pod adresem rządzących. – Tysiące ludzi codziennie naraża swoje życie bez sprzętu ochronnego, nie ma wystarczającej liczby testów, a wy nie zrobiliście nic – powiedziała wicemarszałek Sejmu. Dlatego – wezwała – „zróbmy dzisiaj szybko te ustawy, na które czekają Polacy, bo one są naprawdę bardzo ważne”.

– Każdy dzień zwłoki oskarża was, dlatego nie mówcie nieprawdy, nie kłamcie, tylko weźmy się dzisiaj do pracy. Nie odkładajmy tego w nieskończoność – powiedział Kidawa-Błońska.

W odpowiedzi marszałek Sejmu Elżbieta Witek oświadczyła, że wniosek formalny zgłoszony przez Kidawę-Błońską rozpatrzony zostanie podczas piątkowych obrad Sejmu. Według dotychczasowych zapowiedzi w piątek Sejm ma zająć się m.in. rządowym projektem pakietu antykryzysowego.

W czwartek posiedzenie Sejmu ws. zmian Regulaminu Sejmu

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30   
04-04-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych