zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Marszałek Senat: Zachęcam obu kandydatów do debaty

11:51, 01.07.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– Debata daje wyborcom możliwość wyrobienia sobie poglądu, dlatego zachęcam obu kandydatów na prezydenta do debaty – powiedział w środę na środowej konferencji prasowej marszałek Senatu Tomasz Grodzki, pytany o spory między sztabami kandydatów na temat debat.


Podziel się:   Więcej

Grodzki zaznaczył, że każda debata kandydatów na prezydenta jest esencją walki o prezydenturę, więc „moda na unikanie debaty, która się pojawiła, jest szalenie niebezpieczna”.

– Debata daje wyborcom możliwość wyrobienia sobie poglądu. Popieram tę inicjatywę, zachęcam obu kandydatów, aby w debacie wzięli udział – powiedział, pytany o zaplanowaną na czwartek debatę TVN, TVN24, Onet i Wp.pl.

W środę rano wicerzecznik PiS Radosław Fogiel powiedział, że w czasie, kiedy ma być czwartkowa debata, prezydent ma „wcześniejsze zobowiązania”; będzie wówczas odwiedzał zachodnią Polskę i ma "też jakieś zobowiązania medialne – wskazał.

W poniedziałek Trzaskowski poinformował na Twitterze, że dostał zaproszenie na debatę organizowaną wspólnie przez stacje TVN i TVN24 oraz portale onet.pl i WP.pl. – Ja stawiam sprawę jasno - chciałem debaty, chcę debaty, będę na debacie – zadeklarował.


Dane PKW ze 100 proc. obwodów: Duda wygrywa w 13 województwach, Trzaskowski w trzech
We wtorek zaś telewizja Polsat poinformowała, że zwróciła się do Telewizji Polskiej i stacji TVN z propozycją zorganizowania wspólnej debaty kandydatów na prezydenta wraz z udostępnieniem sygnału wszystkim zainteresowanym nadawcom telewizyjnym. Debata byłaby poprowadzona przez dziennikarzy każdego z trzech nadawców.

Prezydent Andrzej Duda skomentował ten pomysł na Twitterze: „Debata powinna być dla wszystkich, a nie dla wybranych. Uważam, że trzy największe telewizje powinny się porozumieć, zrobić wspólnie debatę i doprosić inne media. To skończy debatę o debacie, niepotrzebne spekulacje i wzajemne oskarżenia”.

W drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzą się 12 lipca ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda i kandydat KO Rafał Trzaskowski. Według danych PKW ze wszystkich obwodów głosowania, Andrzej Duda uzyskał w niedzielnej I turze 43,5 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski – 30,46 proc.


Dane PKW ze 100 proc. komisji: Andrzej Duda – 43,5 proc., Rafał Trzaskowski – 30,46 proc.

Kalendarz transmisji

Sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
07-08-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych