zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Marszałek Senatu spotkał się z uczestniczkami Powstania Warszawskiego

19:17, 28.01.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki spotkał się we wtorek z uczestniczkami Powstania Warszawskiego. Jak mówiły one po spotkaniu w gabinecie marszałka, rozmowa dotyczyła m.in. ich przeżyć wojennych i wagi edukacji młodzieży.


Podziel się:   Więcej

W spotkaniu udział wzięły Anna Jakubowska ps. Paulinka, Anna Przedpełska-Trzeciakowska ps. Grodzka, Wanda Traczyk-Stawska ps. Pączek i Maria Wiśniewska ps. Malina.

– To było fantastyczne spotkanie, bo pan marszałek ma taką cechę, którą rzadko mają politycy, że ma jakąś taką jasną, inteligencką ogromną wiedzę, doświadczenie, poczucie humoru i cierpliwość. I to mi zaimponowało. Rozmawialiśmy o wojnie oczywiście, bo my wszystkie brałyśmy udział w Powstaniu Warszawskim, więc dzieliłyśmy się naszymi wspomnieniami – powiedziała po spotkaniu Jakubowska.

Traczyk-Stawska dodała, że rozmawiali o tym, jak ważne jest dla każdego narodu wychowanie młodzieży. – Bo taka jest przyszłość narodu, jakie jego młodzieży chowanie. Rozmawialiśmy też jak ważny jest zawód lekarski. Mówiliśmy również oczywiście o Powstaniu Warszawskim. Wielki to dla mnie zaszczyt, bo pan marszałek jest niezwykłym nie tylko lekarzem, ale i człowiekiem – mówiła.

– Wielka to dla nas satysfakcja, bo całym sercem chciałybyśmy my, dziewczęta dawne, a teraz starsze panie z Powstania, wesprzeć człowieka, który jest według nas bardzo mądry, odważny i stoi jak żołnierz, mimo że do niego strzelają. I nie ucieka i nie chowa się, choć ma bardzo trudną sytuację – podkreśliła Traczyk-Stawska.

Marszałek zaprosił uczestniczki Powstania w związku z otrzymanym od nich listem, który udostępnił w piątek na swoim Twitterze. Przekazały w nim „wyrazy szacunku i uznania za postawę, jaką przyjął wobec skierowanego na niego ataku pomówień i oszczerstw” oraz „mocne słowa solidarnego, obywatelskiego wsparcia”. Pod listem oprócz uczestniczek wtorkowego spotkania podpisała się także Krystyna Zachwatowicz-Wajda ps. Czyżyk.

Marszałek Grodzki spotkał się z Korpusem Dyplomatycznym

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 
23-02-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych