zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Maseczki i pojemniki do dezynfekcji rąk w instytucjach publicznych

18:37, 25.02.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Warto, by instytucje publiczne, podobnie jak Senat, wystawiły maseczki i pojemniki do dezynfekcji rąk – powiedział we wtorek marszałek Senatu Tomasza Grodzki. Zaznaczył, że w obronie przed koronawirusem chodzi o to, żeby zachować rozsądek i jednocześnie chronić się przed potencjalną infekcją.


Podziel się:   Więcej

Marszałek Senatu, który jest lekarzem, napisał we wtorek na Twittwerze, że w obronie przed koronawirusem ważne jest, aby często dezynfekować ręce i nosić maseczki, gdy jesteśmy zakatarzeni lub czujemy się „grypowo”. „Senat reaguje szybko. Nakazałem rozmieścić w obrębie Senatu pojemniki do dezynfekcji rąk i maseczki. Można? Można!” – napisał Grodzki.

Na późniejszym briefingu w Senacie Grodzki zwracał uwagę, że „taka reakcja jest potrzebna, te pojemniczki są wystawione w kluczowych miejscach Senatu”. Dodał, że noszenie masek jest np. w krajach azjatyckich powszechnym zwyczajem.

– Warto aby inne instytucje publiczne również skorzystały z takich możliwości, bo w hurtowniach jeszcze te środki do dezynfekcji są, z maseczkami jest trochę gorzej, a z maseczkami z filtrami węglowymi jeszcze podobno sytuacja jest trudniejsza. Natomiast chodzi o to, żeby zachować rozsądek, jednocześnie protegować się przed potencjalną infekcją – stwierdził Grodzki.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Epidemia rozprzestrzeniła się na 25 krajów i terytoriów na świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Włochy, Niemcy, Francję i Finlandię.

„Na pewno w związku z sytuacją w Europie, koronawirus pojawi się w Polsce”

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30   
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych