zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Mateusz Morawiecki powołał kierownictwo KPRM

11:06, 21.11.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

– Praca, którą wykonujecie jest niezwykle ważna. Przypomina ona często maraton i sprint, ale daje dużo satysfakcji – powiedział premier Mateusz Morawiecki powołując w czwartek kierownictwo Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.


Podziel się:   Więcej

Szef rządu dziękując pracownikom Kancelarii Prezesa Rady Ministrów podkreślał wagę pracę, którą wykonują.

– Wiem, że czasami - jak mówicie - przypomina ona maraton, czasami sprint, czasami sprint w trakcie maratonu, ale myślę, że daje ona jednocześnie bardzo dużo satysfakcji, ponieważ jesteśmy w miejscu, gdzie możemy usprawnić działanie aparatu całego państwa polskiego, a to jest niebagatelna sprawa. To ogromne zobowiązanie, które spoczywa na naszych barkach – powiedział premier.

Morawiecki stwierdził, że w pierwszej kadencji jego rząd „w dużym stopniu zlikwidował deficyty solidarności poprzednich 25 lat”, zaś celem drugiej kadencji – jak mówił – będzie bardzo mocny nacisk na jakość usług publicznych, by obywatelom państwo kojarzyło się z przyjazną i pomocną instytucją. – Bardzo wielka odpowiedzialność na waszych barkach - dodał premier zwracając się do pracowników KPRM.

Rząd premiera Morawieckiego z wotum zaufania
 
 
 
...
 
Akty powołania w KPRM

Premier Mateusz Morawiecki ponownie powołał na szefa kancelarii Michała Dworczyka. Poseł PiS Krzysztof Kubów został szefem gabinetu politycznego premiera, a Piotr Müller ponownie został powołany na stanowisko rzecznika rządu.

Podczas uroczystości premier Morawiecki wręczył też akt powołania Łukaszowi Schreiberowi, który będzie kierował Stałym Komitetem Rady Ministrów.

Akt powołania otrzymał też Paweł Szrot, który podobnie jak w poprzedniej kadencji będzie pełnił funkcję zastępcy szefa KPRM.

Nowy rząd premiera Morawieckiego

W miniony piątek prezydent Andrzej Duda powołał nowy rząd Mateusza Morawieckiego, który będzie liczył 20 resortów. Wicepremierami pozostali Piotr Gliński, Jarosław Gowin i Jacek Sasin.

W nowym rządzie Morawieckiego nie będzie Ministerstwa Energii oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Powstanie natomiast Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych. Z dotychczasowego resortu środowiska zostaną wydzielone dwa osobne: Ministerstwo Środowiska oraz Ministerstwo Klimatu. Ponadto szef rządu tymczasowo pokieruje również Ministerstwem Sportu.

We wtorek wieczorem Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Morawieckiego. Za udzieleniem wotum zaufania zagłosowało 237 posłów, przeciw było 214, wstrzymało się 3 posłów.

Prezydent powołał nowy rząd Mateusza Morawieckiego