zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Michał Dworczyk: Nie zostałem objęty kwarantanną

09:54, 26.10.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– Nie zostałem objęty kwarantanną, mimo kontaktu z prezydentem Andrzejem Dudą – powiedział w poniedziałek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Podkreślił, że wraz z grupą najbliższych współpracowników premiera jest codzienne poddawany testowi.


Podziel się:   Więcej

Minister poinformował też, że w piątek szpital na Stadionie Narodowym będzie gotowy na przyjęcie pacjentów.

Dworczyk był w poniedziałek w radiu RMF FM pytany, czy jest na kwarantannie w związku z niedawnym kontaktem z prezydentem, który jest zarażony koronawirusem.

– Razem z doktorem Arturem Zaczyńskim i zespołem, który buduje szpital na Stadionie Narodowym gościliśmy pana prezydenta, natomiast po tym, jak się okazało, że pan prezydent jest chory zostało przeprowadzone przez Sanepid dochodzenie epidemiologiczne – mówił Dworczyk.


Prezydent: Szpital na Stadionie Narodowym ma stanowić zabezpieczenie
Jak dodał, w ramach tego dochodzenia wszyscy, którzy mieli kontakt z prezydentem zostali przepytani na temat okoliczności i stosowanych środków zabezpieczenia.

– W wyniku tego dochodzenia w sobotę późnym wieczorem otrzymaliśmy informację, że nie zostaniemy objęci kwarantanną – poinformował szef KPRM.

Dopytywany, czy obowiązują go inne przepisy niż wszystkich, skoro nie znalazł się na kwarantannie, Dworczyk zaznaczył, że każdy kto miał kontakt z osobą chorą jest najpierw odpytywany przez Sanepid na temat okoliczności, a dopiero potem podejmowana jest decyzja o kwarantannie.


Prezydent Duda miał wykonany test na koronawirusa. Wynik jest pozytywny
Dworczyk dodał, że „od jakiegoś czasu w KPRM jest wprowadzona procedura dla osób, które spotykają się z premierem, dla wąskiego grona najbliższych współpracowników i funkcjonariuszy SOP – codziennie takie osoby mają wykonywane testy antygenowe”.

– Ja w tej grupie jestem, która codziennie rano ma wykonywane testy antygenowe – powiedział.

Szef kancelarii premiera był też pytany, kiedy będzie gotowy szpital na Stadionie Narodowym.

– Mamy nadzieję, że w najbliższą środę zakończą się wszystkie prace związane z oddaniem pierwszego etapu, czyli 300 łóżek do terapii tlenowej, w tym kilkunastu łóżek OIOM-owych. Natomiast w czwartek wejdą zespoły pracowników medycznych, żeby rozpocząć szkolenia na miejscu, by w piątek południu szpital miał gotowość do przyjęcia pacjentów – zaznaczył szef KPRM.


Rzecznik prezydenta Dudy na kwarantannie

Kalendarz transmisji

Listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych