zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Minister Andrzej Dera na autokwarantannie. Brał udział w spotkaniu z zakażonym senatorem

13:03, 04.08.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera i jego współpracownicy są na autokwarantannie po tym, jak uczestniczyli w posiedzeniu senackiej komisji z udziałem chorego na COVID-19 senatora Jana Filipa Libickiego - poinformował PAP dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Marcin Kędryna.


Podziel się:   Więcej

W czwartek 30 lipca miało miejsce posiedzenie senackiej komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. Przewodniczącym tej komisji jest senator Jan Filip Libicki, który w sobotę poinformował, że jest chory na COVID-19.

Na posiedzeniu Kancelarię Prezydenta reprezentował minister Andrzej Dera, wraz ze współpracownikami. Na nagraniu z posiedzenia komisji widać, że Dera wchodzi do sali posiedzenia i siada w niewielkiej odległości od stołu prezydium komisji.

Marcin Kędryna pytany o stan zdrowia ministra Dery i jego współpracowników poinformował, że wszyscy przedstawiciele prezydenta obecni na posiedzeniu senackiej komisji są obecnie na tzw. autokwarantannie.

– Minister Dera pracuje zdalnie, jest na tzw. autokwarantannie. Jeśli służby sanitarne będą miały jakieś zalecenia wobec niego, to natychmiast się zastosuje – powiedział Kędryna. Poinformował też, że Dera nie miał jeszcze przeprowadzonego testu na obecność koronawirusa.

Na pytanie, czy minister po posiedzeniu senackiej komisji spotykał się z prezydentem Andrzejem Dudą lub innymi osobami z jego otoczenia Kędryna odpowiedział: – Nie w czasie niebezpiecznym, bo przez pierwsze dni po kontakcie wirus się nie przenosi.

Przyznał też, że na posiedzeniu komisji byli inni pracownicy Kancelarii Prezydenta. – Wszyscy są na pracy zdalnej - dodał Kędryna.

Senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki, który 30 lipca brał udział w posiedzeniach dwóch senackich komisji: Ustawodawczej oraz Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej poinformował o swoim zakażeniu COVID-19 w sobotę. W poniedziałek okazało się, że chory jest także senator Koalicji Obywatelskiej Artur Dunin oraz prawdopodobnie senator KP-PSL Ryszard Bober, który w środę ma mieć powtórzony test na koronawirusa, żeby mieć pewność co do wyniku.

Senator Majer: poddałem się autokwarantannie, czekam na test

Kalendarz transmisji

Styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych