zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Minister finansów: Na rządzie rozmawialiśmy z ministrami na temat planów oszczędnościowych

14:19, 29.11.2022;   autor: akune;   źródło: PAP

– Na Radzie Ministrów rozmawialiśmy z ministrami na temat planów oszczędnościowych na wypadek niespodziewanych wydarzeń – poinformowała we wtorek minister finansów Magdalena Rzeczkowska. Umówiliśmy się na próg 5 proc. – dodała.


Podziel się:   Więcej

Podczas konferencji po wtorkowym posiedzeniu rządu minister finansów wskazała na pojawiające się na przestrzeni ostatnich miesięcy „coraz to nowe szoki, niespodziewane wydarzenia”, które wymagają pewnej dyscypliny. – Spojrzenia na bezpieczeństwo także finansowe budżetu, ale też Polek i Polaków – dodała.

– Dlatego dzisiaj na Radzie Ministrów rozmawialiśmy z ministrami na temat przygotowania pewnych planów oszczędnościowych na wypadek właśnie dodatkowych, niespodziewanych wydarzeń kryzysowych, które potencjalnie (...) się wydarzą – powiedziała. Zaznaczył, że rząd chce być na to przygotowany.

Szefowa MF pytana na czym mają polegać plany oszczędnościowe ministerstw, wskazała, że decyzje o tym, gdzie i jak dużych oszczędności należy szukać będą podejmowali ministrowie odpowiedzialni za poszczególne części budżetowe.

– Umówiliśmy się na próg 5 proc. i jest to decyzja każdego z ministrów, w jakim zakresie te oszczędności będzie proponował i realizował – powiedziała.


Rzeczkowska: Obowiązywanie tarczy antyinflacyjnej na żywność zostanie przedłużone

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych