zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Minister zdrowia podziękował posłom za pracę nad ustawą ws. przeciwdziałania COVID-19

19:17, 22.10.2020;   autor: akune;   źródło: IAR, PAP, Twitter

Minister zdrowia Adam Niedzielski podziękował posłom po głosowaniu nad całością ustawy za merytoryczną pracę nad nią. Jak mówił, przyjęty projekt „odpowiada na potrzeby, które związane są z rozwijającą się dynamicznie pandemią”.


Podziel się:   Więcej

Sejm uchwalił ustawę dotyczącą przeciwdziałania epidemii koronawirusa. Za głosowało 423 posłów, 11 było przeciwnych, wstrzymało się 9 osób.

Minister Adam Niedzielski dodał, że podczas prac w komisji zarówno posłowie większości sejmowej, jak i opozycji mieli realny wkład w przyjęte rozwiązania.

Ustawa trafi teraz do Senatu. Zgodnie z zapowiedziami marszałka Tomasza Grodzkiego, izba zajmie się nią w poniedziałek – 26 października. Posiedzenie ma się rozpocząć o godz. 16.00.

Ustawa zakłada między innymi podwojenie wynagrodzeń dla medyków walczących z COVID-19 oraz wprowadza klauzulę „dobrego Samarytanina” – brak kar dla lekarzy za nieumyślne błędy popełniane podczas leczenia zakażonych koronawirusem.


Sejm uchwalił przepisy mające usprawnić walkę z COVID-19
 
 
 
...
 
„Dziękuje posłom za zgodne głosowanie, a szczególnie za bardzo rzetelne i konstruktywne podejście podczas wielogodzinnej pracy w komisji zdrowia. Za – 423 posłów, 11 – przeciw, 9 –- wstrzymało się od głosu” – napisał w czwartek na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.


„Dziękuje posłom za zgodne głosowanie a szczególnie za bardzo rzetelne i konstruktywne podejście podczas wielogodzinnej pracy w komisji zdrowia” – napisał na swoim Twitterze szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Podczas wcześniejszych prac w sejmowej komisji zdrowia jednocześnie procedowano cztery poselskie projekty związane z walką z koronawirusem – autorstwa Lewicy, KO, PiS i PSL. Ostatecznie zdecydowana większość przepisów uchwalonej nowelizacji jest zbieżna z projektem Prawa i Sprawiedliwości. W ustawie znalazły się również niektóre rozwiązania zaproponowane w projektach Lewicy i KO.

Obrady komisji zdrowia trwały ponad 11 godzin i skończyły się w nocy ze środy na czwartek. Do projektu zgłoszono 53 wnioski mniejszości - poprawki opozycji, które nie zyskały akceptacji komisji. Podczas czwartkowego głosowania żaden z wniosków nie uzyskał poparcia posłów, podobnie jak 23 poprawki zgłoszone w trakcie drugiego czytania.


11 godzin obrad. Komisja zdrowia zakończyła prace nad projektem ws. walki z epidemią

Kalendarz transmisji

Styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
27-01-2021
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych