zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Müller: Będą wytyczne dla placówek oświatowych ws. potencjalnego ograniczenia kształcenia

16:28, 31.07.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– Będą przygotowane szczegółowe wytyczne dla poszczególnych placówek oświatowych oraz warianty w zakresie decyzji m.in. co do potencjalnego ograniczenia kształcenia w miejscach, gdzie pojawiłyby się ogniska zakażeń koronawirusem – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.


Podziel się:   Więcej

Rzecznik rządu poinformował na piątkowej konferencji prasowej, że na obradującym tego dnia Rządowy Zespole Zarządzania Kryzysowego omówiono kwestie związane z przywróceniem normalnego funkcjonowania szkół po okresie zamknięcia spowodowanego epidemią koronawirusa.

– Zostaną przygotowane szczegółowe wytyczne dla poszczególnych placówek oświatowych, ale również pewne warianty w zakresie podejmowania decyzji, na przykład co do potencjalnego ograniczenia kształcenia w tych miejscach, w których pojawiłyby się poszczególne ogniska zakażeń – powiedział Müller.

Zaznaczył, że „czynnik regionalizacji jest bardzo mocno brany pod uwagę, jeżeli chodzi o postępowanie w przypadku zwiększenia się liczby zakażań w poszczególnych regionach kraju”.


Müller: Na tę chwilę nie skłaniamy się ku wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń